Цитатна характеристика Яреми Галайди поеми "Гайдамаки", Т. Шевченко:

Непосильна робота у Лейби: Піди кобилу приведи, / Подай патинки господині / Та принеси мені води, / Вимети хату, внеси дрова, / Посип індикам, гусям дай, / Піди до льоху, до корови / Та швидше, хаме!.. Постривай! /Упоравшись, біжи в Вільшану: / Їмості треба. Не барись.

Мрії про вільне щасливе життя: Тяжко жить на світі, а хочеться жить: / Хочеться дивитись, як сонечко сяє, / Хочеться послухать, як море заграє, / Як пташка щебече, байрак гомонить / Або чорнобрива в гаю за­співає.

Сирота: Ні сестри, ні брата, нікого нема! / Попихач жидівський, виріс у порогу; / А не клене долі, людей не займа.

Майбутнє подружнє життя: Як жить вони будуть / Укупочці, як золото / І долю добуде, /Як виріжуть гайдамаки / Ляхів в Україні, / Як він буде па­нувати, / Коли не загине.

Жорстокість героя до ворога: А Галайда, знай, гукає: / Кари ляхам, кари! / Мов скажений, мертвих ріже, / Мертвих віша, палить.

Жага до помсти: Чом я не сторукий? / Дайте ножа, дайте силу, / Муки ляхам, муки! / Муки страшної, щоб пекло / Тряслося та мліло!

Мужність Яреми: Не ріже — лютує: / З ножем в руках на пожарах / І днює й ночує / Не милує, не минає / Нігде ні одного; / За титаря ляхам платить / За батька святого, / За Оксану.

3.6111111111111 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.61 (9 Votes)