Характеристика Пугач - "січовий дід" "Чорна рада", П. Куліш:

Риси характеру героя: гордість і щира правдивість; порядність і справедливість; відвертий порадник; діє по велінню совісті й правди; людська доброта; вимогливість до порушників звичаїв; суворий і водночас співчутливий.

Політичні погляди: носій і захисник давніх демократичних порядків, традицій і звичаїв; дотримання козацького законодавства; підтримка демократичних порядків, рівності між людьми, со­ціальної справедливості; прагнення приборкати гнобителів народу, обмежити владу панства, припинити урядову сваволю; «січовий дід» — своєрідний суддя.

В образі «січового діда» Пугача втілено кращі запорозькі тра­диції. Він всюди бореться за правду: то з’являється з міщанами у світлицю Гвинтівки і вимагає повернути їм не по праву захоп­лені воли, то відшукує Кирила Тура, коли той порушив запороз­ькі звичаї, і вимагає судити його.
Під час покарання козака Тура він найсильніше б’є його києм. А після покарання «батько Пугач» прийшов на трапезу до Ки­рила, і то вже була велика честь усьому куреневі.
На Чорній раді Пугач активно підтримував Брюховецького, та коли побачив, що Брюховецький, захопивши гетьманську булаву, швидко виявив свою зневагу до старих запорожців, він рве стосунки з гетьманом, захищає демократичні запорозькі звичаї.

3.375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.38 (8 Votes)