Характеристика Михайло Черевань "Чорна рада", П. Куліш:

Риси характеру героя: жага до збагачення; улесливість і хитрість; безсовісний, корисливий; любов до дочки; втрата почуття милосердя; бездушність і жорстокість.

Суспільно-політичні погляди: брав участь у визвольній боротьбі українського народу проти Польщі; хутір для героя — Україна; відсутність патріотизму.

Про чин М. Череваня під час Хмельниччини Куліш не каже нічого, лише згадує, як козаки йому польське золото шапками но­сили, що він має в своєму маєтку безцінну колекцію зброї та куб­ків, а воєнних трофеїв нагарбав стільки, що за них купив хутір. Багатий хуторянин буває досить жорстоким: до гвинтівки він при­їхав у трофейному ридвані і сміявся з княгині, яка впізнала свою карету. Патріотизм у Череваня абсолютно відсутній, йому давно стала байдужею доля України, бо під впливом своєї дружини, се­стри Гвинтовки, він взагалі став думати лише про багатство.
М. Черевань іде на компроміс зі своєю совістю. Він погоджу­ється їхати на вибори в Ніжин суто з особистих корисливих мір­кувань, що пізніше, на «чорній» раді, проявилося в наївному: «Я свого зятя на всякому місці оберу гетьманом».

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (6 Votes)