Цитатна характеристика образу Наталки "Тигролови", І. Багряний:
Портрет: "Така ж хороша та бистроока, із стрічкою над чолом, і юна, смаглява від сонця, ... ставна та горда і заразом насмішкувата".
Характер та вади: "Ось вона, козача кров! І ось вона — найвищий вияв не тільки жінки, а й квітуча — і така сувора, гартована і гонориста"; "Чемність для неї такаж вродлива риса, як і краса, безтурботна, моторна";
Сміливість, рішучість, винахідливість: "І в кого вона тільки вдалася? Їй би на коні, та на полозках, та з гвинтівкою, та з собаками. І пре туди, куди й чоловік не насмілиться. Звели їй до відьми в зуби залізти — і полізе. Їй би треба хлопцем родитись".
Здатність на палке і вірне кохання: "Як що заволоділо її серцем, то вже край".
Зразковий мисливець: "Яке треба мати вухо, щоб за дві години ходу почути крізь нетрі собачий гавкіт, та ще й упізнати, що то Заливай, а не інший який. Вража дівчина, вона як коза". "Яка запальна! Хижа! Ні, не хижа,— дикунка. От. І в ній кров бурхає так, як і в кожної тварини тут, як у пантери, чи в рисі, чи в тигра".
Майстриня співу: "У Наталки був хороший, сильний голос. Вона вела свою партію, як прошву золоту шила. Сміливо, щиро, як і все робила так. І аж луна котилася та завмирала ген десь на Голубій паді, і замовкали нетрі, коли вона виводила".
Інформативне ґроно до образу Наталки: майстриня співу; швидка, як коза; сміливість, рішучість, винахідливість; добра, чуйна, іноді виявляє гордість і самовпевненість; зразковий мисливець; здатність на палке і вірне кохання.