Цитатна характеристика образу Медведин "Тигролови", І. Багряний:

Заслуговує на увагу й образ начальника етапу-поїзда смерті — майора Медвина. Це справжній людолов, що полює на людей, залякує, катує, принижує непокірних. Він був затятим мучите­лем Григорія Многогрішного — молодого інженера-авіатора,— що потрапив йому в лапи. Все життя йому вважаються очі з крива­вими росинками, пошматоване тіло юнака, і він божевільно бо­їться його, бо подумки називає молодим тигром.

Портретна характеристика: "Бравий майор — чорнобривий, з м’ясистим носом, віком по­над тридцять літ,— майор ОГПУ-НКВД".

Жорстокий і самовпевнений: "Майор виглядає як саме втілення могутності, сили і гонору своєї «пролетарської» держави. В цілому експресі не трима­ється ніхто так гідно, так незалежно і гордовито, бо навіть трохи презирливо, з таємничою міною і незрівнянним почут­тям вищості".

Боязливий: "Медвин — бравий герой і грізний суддя та володар душ люд­ців і плюгавий злодюжка, порушник закону нетрів,— стояв і тіпався. Губа йому тіпалась, а очі, очі гидкого, сопливого боягуза. Три шпали на ковнірі — як мазки крові".

Бездушний і корисливий: "Я тебе переслідуватиму все твоє життя. І всі ми, що тут пройшли. Ми тебе переслідуватимемо все життя і проводжатимемо тебе до могили,— тисячі нас заму­чених, закатовани".

Інформативне ґроно щодо образу Медведин: жорстокий і самовпевнений; ненависний, презирливий; жага до кар’єрного росту; бездушний і корисливий; хитрий, підступний; боязливий.

3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)