Перша глава

Дівчинка Аліса, головна героїня цієї книги, свою подорож по Країні Чудес починає несподівано для самої себе: розімліла від неробства і спеки, вона раптом виявляє кролика, що не дивно саме по собі. Але цей кролик не тільки може розмовляти (чому Аліса в цю хвилину теж анітрохи не здивувалася), у нього був кишеньковий годинник і до всього іншого він кудись дуже поспішав.

Аліса, згораючи від нетерпіння, кинулася в нору за ним і виявилася несподівано у вертикальному тунелі. По ньому стрімко (чи не зовсім, адже дівчинка навіть встигала помічати, що знаходиться на полицях стін, і прихопила банку з написом «Апельсиновий мармелад», що виявилася, на жаль, порожньою) провалилася.

Аліса виявляється у великому залі, зник Кролик, зате вона виявила безліч дверей і маленький золотий ключик на столику, за допомогою якого змогла відкрити двері, що ведуть в чудовий сад. Однак потрапити туди не представлялося можливим, оскільки головна героїня виявилася занадто велика. В цей же час їй підвернувся флакончик, на якому було написано «Випий мене».

Аліса, незважаючи на всю свою обережність, зважилася випити з нього і стала стрімко зменшуватися, навіть злякалася, що з нею може статися щось таке, що трапляється з полум’ям свічки, коли її задувають. На щастя, поблизу виявився пиріжок, на якому Аліса прочитала «З’їж мене». Дівчинка, зробивши це, виросла до таких розмірів, що почала вже прощатися з ногами, що залишилися далеко внизу.

Друга і третя глави

Все було тут дуже непередбачувано і дивно. Навіть давно вивчені дівчинкою вірші і таблиця множення виходили у неї косо-криво. Сама себе Аліса не впізнавала, вирішила навіть, що це зовсім не вона, а інша дівчинка. Від нескінченних дивацтв і засмучення головна героїня заплакала, наплакала озеро, в якому мало не потонула.

Дівчинка виявила, що не одна бовтається в цьому дивному слізному озері. Поруч з нею фиркала Миша. Аліса, будучи ввічливою дівчинкою, завела розмову з нею, так як ніяково було б мовчати. На жаль, вона заговорила про кішок, згадавши про свою улюблену вихованку, що залишилася вдома. Але, ображена черствістю Аліси, Миша пішла.

Четверта глава

Кролик, який з’явився, відправив її, немов служницю, за рукавичками і віялом до себе додому, оскільки збирався відправитися до Герцогині. Не стала сперечатися Аліса, увійшла в будинок, де жив Кролик, але випила з цікавості і там рідини з якогось флакончика. Знову дівчинка виросла до гігантських розмірів, таких, що мало не рознесла його будинок. На щастя, її закидали камінчиками, які перетворювалися на пиріжки , і дівчинка стала знову крихітною, після чого втекла геть.

Аліса довго поневірялася в непривітних трав’яних джунглях. Вона трохи не потрапила юному цуценяті на зуб, після чого опинилася біля величезного гриба, на якому важливо сиділа Гусениця і курила кальян.

П’ята глава

Дівчинка поскаржилася їй, що вона постійно змінюється в розмірах і сама себе не впізнає, але Гусениця в подібних метаморфозах не знайшла нічого особливого, поставившись без всякого співчуття до розгубленої Аліси. Особливо коли почула, що дівчинку не влаштовує її теперішній зріст в три дюйми, оскільки Гусеницю він дуже влаштовував! Віддалилася ображена Аліса, прихопивши шматочок гриба з собою. Він згодився, коли головна героїня побачила будинок. Дівчинка пожувала гриб, виросла до розміру в дев’ять дюймів і попрямувала до нього.

Шоста глава

Аліса в Країні Чудес побачила лакея, який стояв на порозі, схожий на рибу. Він вручав ще одному, що нагадує жабу, запрошення завітати на партію в крокет до Королеви. Довго з’ясовувала Аліса у Лакея-Жаби, чи дозволено їй увійти, але не зрозуміла нічого з відповідей цього слуги. Зрештою дівчинка зважилася і увійшла всередину.

Головна героїня виявила, що знаходиться в кухні, в якої було не продихнути від перцю і диму. Тут варила кухарка, а недалеко знаходилася Герцогиня, у якої на руках був волаючий малюк. Кухарка між справою жбурляла посудом в обох. Великий Кіт спостерігав з усмішкою за всім цим. Герцогиня коротко пояснила здивованій Алісі, що посміхається Кіт через те, що він Чеширський, і сказала, що всі коти можуть посміхатися. Потім вона стала наспівувати знайому начебто колискову верескливому малюку, але від неї чомусь стало моторошно Алісі. Герцогиня зрештою жбурнула дівчинці згорток з немовлям. Дівчинка винесла з дому непосидючого крихту і раптом побачила з подивом, що це Порося, а зовсім не дитина! Головна героїня згадала мимоволі й інших дітей, з яких, можливо, вийшли б миленькі свинки.

Ось перед дівчинкою знову виник Чеширський Кіт. Вона його запитала про те, куди далі йти. Посміхаючись, Кіт пояснив, що якщо Алісі все одно, куди прийти, в будь-якому напрямку можна рухатися. Кіт заявив дівчинці спокійно, що в країні, куди вона потрапила, всі ненормальні, і зник. Але не весь. Залишилася його широка усмішка, що висіла ще довго в повітрі. Особливо згодилося це властивість Кота йому, коли Червона Королева, люта і жахлива, наказала відрубати тварині голову (восьма глава). Відразу зник Кіт. Одна тільки голова і виднілася в повітрі. Але як можна наказати її відрубати, якщо немає тіла? Тим часом Аліса попрямувала до березневого Зайця і потрапила на чаювання.

Сьома глава

Божевільний Капелюшник і Заєць змушені були пити чай безперервно в покарання за те, що ці герої вбивали Час. Ці персонажі поставилися до головної героїні негостинно — піднімали на сміх і залякували. Дівчинка пішла і потрапила після чергових пригод в королівський сад, де в червоний колір фарбували садівники білі троянди.

Глави з восьмої по дванадцятий

Майже всіх своїх знайомих по Країні Чудес Аліса побачила в залі, де судили Червоного Валета, який, як говорилося в старовинній пісеньці, вкрав пироги, випечені Королевою. До чого ж дивні свідчення давали в суді перелякані свідки! Як намагалися все записати недотепи-присяжні і як вони все плутали! І раптом викликали Алісу, яка встигла вирости до своїх звичайних розмірів. Король з Королевою намагалися її залякати, але їх спроби розбивалися об її здорову логіку, і на загрозу смертної кари вона спокійно відповіла: «Ви ж всього лише колода карт» — і чари розсіялася. Аліса прокинулася на тій же галявині біля сестри. Навколо був звичний пейзаж, чулися звичні звуки. Значить, це був тільки сон! ..

4.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.10 (5 Votes)