Тема: хто живе в злагоді, той мудрий, а намагання привласнити собі більше від чужого, може стати причиною великих втрат.

Ідея: подорож парубка до потойбіччя – набуття сакрального досвіду, магічних знань. Витримавши складні ініціації, що загрожували його життю, парубок успішно повертається додому в новій якості.

Жанр: казка, чарівна.

Герої (діючі особи): Стрілець і Парубок – його син, Орел, Змія, Зміючка. Другорядні герої: Родичі Орла, змії, Золотий Заєць.

Сюжетно-композиційна лінія:
Вступ являє собою елементи космогонічного міфу про боротьбу між птахами і тваринами, в якій перемагають останні, але лишається живим лише мудрий Орел.
І – «Орел і Стрілець» – обіцянка Орла віддячити Стрільцеві за збережене життя, вигодовування Орла Стрільцем, повчання Орлом Стрільця («не роби іншому того, чого самому собі не бажаєш»), здобуття Яйця-райця в обмін на Орла у його родичів.
ІІ – «Стрілець і Змія» – послуга (відновлення розбитого Яйця-райця) в обмін на народженого сина; відправленя сина в потойбічний світ зі Змієм.
ІІІ – «Парубок, Змія, донька Змії» – загадування нереальних завдань Змією Парубкові; допомога Зміючки у їх виконанні; втеча молодих людей від Змії.
ІV – «Парубок і дівчина-Зміючка» – порушення табу Парубком, забуття коханої; підготовка до весілля з іншою; оживлення Зміючкою голубів, зліплених на весільний коровай, які нагадують парубкові про кохану та її допомогу йому).

План до казки "Яйце-райце":
1. Війна між жайворонком та мишою.
2. Орел і Стрілець
3. Стрілець і Змія
4. Парубок, Змія, донька Змії.
5. Парубок і дівчина-Зміючка

3.76 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.76 (25 Votes)