Тема: про працю та добро, адже  ці два поняття дуже  пов'язані  між собою.

Ідея: уславлення працьовитості та кмітливості, засудження та покарання хитрості та підступності.

Жанр: фантастична казка.

Головні герої: батько, син. Ох.

Характеристика Ох: Я люблю вдивлятися в обличчя людей і прагнути зрозуміти, про що вони думають, чим займаються. Старий був худим і виснажений, потилиця йому пошматували глибокі зморшки, а щоки покрили коричневі плями, які бувають від сонячних променів, відбитих гладінню тропічного моря. Втім, все в нім було старе.

Характеристика парубка: сперши був ледащо, як подадуть їсти, то й їсть, а не подадуть, то й так обходиться, недотепа, нічого робить не вміє, потім стал гарним та розумним.

Чого навчае казка Ох: казка «Ох» вчить нас того, що праця навіть з самого ледащого парубка може зробити гарного моторного хлопця. Але не треба зловживати своїми вміннями та навичками, бо це може скінчитися погано. Лише ті, хто живе по правді і використовує свої знання та досвід заради добрих справ, отримають гідну винагороду. В казці порушено проблеми виховання дітей, вона вчить бути чесним, правдивим, кмітливим, долати труднощі, осуджує ледарство.

Фразеологізм: як риба у воді означає: почуватися вільно, невимушено, добре. Таке значення обумовлене тим, що риба дуже комфортно почуває себе у воді, адже від народження вона плавець. Проте плавають вони по-різному: одні лежні, які люблять спочивати на дні, наприклад камбала, інші — неперевершені чемпіони з плавання

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (12 Votes)