З давніх давен Україна славилась своїми піснями та хороводним співом. Українці  співали завжди. Поряд із  ліричними піснями про красу  природи та кохання, схвильованими  творами  про життєві  турботи створено чимало  народних пісень, що відображали історію боротьби  українського  народу  за  свободу та  становлення  національної  самосвідомості.

Народна пісня – це справжня біографія нашого народу, з якої ми дізналися про народні  обряди та звичаї, про важку працю, про материнську любов та ласку, про веселі жарти та насмішки.

Історичні  пісні складають  поетично-пісенну  біографію  українського  народу,  вшановують імена  славетних синів  нашої батьківщини.   Передаючись із покоління  в покоління, історичні  пісні  збереглись до сьогодні. Одними  із найвідоміших  історичних пісень є: «Ой на горі та й женці жнуть», «За світ встали козаченьки».

Історичні пісні з’явилися у XVст., оспівували реальних історичних осіб, розповідали про визвольну боротьбу українського народу. Найдавніші історичні пісні пов’язані з добою козаччини, оспівують українських козаків-патріотів, називаються козацькі.

3.3682432432432 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.37 (148 Votes)