Характеристика (цитатна) Міха Голий повість Пригоди Івана Сили О. Гаврош: Міха Голий. Підліток. Живе на вокзалі у Празі. Займається крадіжками.
Міха Голий - представних соціальних низів, підліток, у якого немає сім`ї, який часто голодний, у нього старе, пошарпане, брудне вбрання, немає житла. Щоб вижити та не померти з голоду, він змушений красти. Ніхто не навчив його працювати. Він керується законами вулиці, яка для нього - рідна мати.
Портрет Міха Голий: "Перед ним стояв підліток з давно непраним волоссям і нечесаним одягом", "Назустріч їм біг обірванець, за яким гналося троє дядьків.", "- А що я мав робити? - шморгнув носом малий. - Казати, що другий день нічого неїв? Ото насмішив би цих ґевалів. Диви, як роз’їлися на білому хлібі! - глянув він зло у бік, де вже зникли три справді немаленькі постаті.", "Історія про тренера насторожила Міху. Все виглядало дуже казково, а Голий мало вірив у казки. Хіба що у страшні. Слово “доброта” викликало у нього щирий регіт.", "Він став перед тріснутим дзеркалом у халабуді, в якій жив, і зігнув у ліктях худі руки, демонструючи радше не біцепси, а їхню відсутність."
Образ Міхі Голого: образ Міхи Голого порушує проблему відданої дружби, вірності, взаємодопомоги, торкається проблеми злочину, ставлення до праці, проблеми виховання, прав людини. Ніхто не займався вихованням Міхи Голого. Але він знає ціну справжньої дружби, може виживати в складних умовах. Іван Сила неодноразово захищає хлопця. Підліток, який розчарувався в людях, не вірить в доброту та справедливість, починає довіряти Іванові, який є для нього прикладом у ставленні до праці, до людей, до власних вчинків. Згодом, допомігши мадам Бухенбах знайти циркового коня, Міха отримує довіру, а точніше другий шанс, і починає працювати сторожем у цирку. Життя цього героя змінюється суттєво. Краса образу Міхи Голого в простоті, винахідливості, вмінні дружити, в щирості та дотепності. Герой зробив правильний вибір, ставши чесною, порядною людиною, надійним, вірним другом. "Тільки одна людина у залі сиділа непорушно. Це був Міха Голий. По немитому обличчю він розмащував сльози. Так-так,цей привокзальний волоцюга, пройдисвіт і злодій плакав. Можливо, вже заради цього варто було встановлювати республіканський рекорд?"
Роль Міха Голий в повісті Пригоди Івана Сили: його роль у сюжеті твору важлива, бо через стосунки Івана Сили з Міхою розкривається проблема справжньої дружби. Міха Голий допомагає Іванові влаштуватися на роботу вантажиком, Сила рятує його від крамарів, що готові покарати хлопця за крадіжку буханки хліба, від агента Фікси. Саме Міха вболіває за силача на поєдинку з Магдебурою, підтримує Івана, коли той опиняється у в`язниці. Взаємодопомога, підтримка, взаємовиручка, переживання за долю друга, корисна порада, радість за успіхи товариша - це ознаки дружби цих героїв.