1. Тема твору: розповідь про буденне життя коня Шептала.
2. Яка головна думка твору? Людина і природа-взаємопов’язані, бо сановлять оне ціле.
3. Чому Шептало не полюбляв табун, гурт і загорожі? Бо Шептало змалку ненавидів табун, гурт, і на пасовиську волів бути один.Спершу бригадні коні глузували з того, далі звикли й самі обходили Шептала.
4. Як почував себе кінь суботнього вечора? Про що розмірковував? Неприємна, знайома млявість-провісниця всіляких прикростей –закрадалися в груди. Сьогоднішний суботьний вечір коні скінчили раніше, і він насолоджувався спокоєм та тіши себе надією на завтрашній відпочинок. Звісно вранці не поженуть до міста. Але він сподівається на Степанову добрість
5. Через що коні недолюблювали Шептала? Бо у конюха із Шепталом особливі стосунки. Інші коні це відчували і не долюблювали Шептала за це.Степан ніколи йго не б’є хіба ненароком у стаді батагом зачепе.
6. Над чим міркував Степан щодо білого коня? Над тим що йго влада над Шепталом тимчасова.
7. Чого не полюбляв робити Шептало? Серед усіх робіт найбільше недолюблював крутити привід і їздити до міста, хоча інші коні важали це найлегшим.
8. Чого соромився білий кінь? Він соромився упряжі, соромився становища робочої худоби.
9. Яким чином Шептало намагався виправдати Степана? Йому кортіло будь-цо виправдати Степана. Довести що той не мав кого послати у привід і лише через безвихід потривожив Шептала.
10. Як автор характеризує Шептала? Як покірного і роботящого коня.
11. Що згадав кінь про свою молодість? Що його коли ще був молоди й гордий, вперше одіслали , ганяли по царині до стомого поту, хльоскали до кривавийх рубців.
12. Як білий кінь поставився до жартівливої бійки молодих кобилок? Мало вас сьогодні ганяли – злісно подумав білий кінь, відходячи вбік. – І як цей Степан терпить? Я б навів порядок. Водопій- то водопій, нічого витанцьовувати, ніби в цирку.
13. Якій критиці піддав Шептало окремих коней? Він не розумів їх бо вони не хотіли коритися.
14. Чому білий кінь не гнівався на Степана за батіг? Без цього не можливо було добитись порядку.
15. Якими були згадки Шептала про матір і дитинство? То було дитинство і пахло воно молоком та конюшнею. Вони з матірю паслися весь день на пасбиші і гралися із матірю.
16. Чим була воля для коня? Навколо Шептала росла, ширилась аж до трав’яних, утаємничених обрії воля.
17. Які неприємні відчуття охопили Шептала під час його перебування на волі? Нприємний спомин засмоктав у гудях: спека, вигоріле небо, шеоест соломи по стерні, щем спини, скусаної ґедзями, косарі при обіді.
18. Чому В. Дрозд зазначив у творі, що воля для Шептала – це найкращі хвилини його життя? Ніколи досі і вже ніколи пісдя білий кінь не відчував себе так близько і повно і стихією, течією- од трав’яних хвиль до білих громів у вишні.
19. Через що білому коню, коли він залишився самотнім, захотілося побачитися зі Степаном? Бо Шептало зрозумів, що для Степана це виликий тягар, бо коней багато а він один.
20. За що Шептало дорікав Степану? Зате що його зневажали та били.
21. Чому, повертаючись до конюшні, Шептало не залишився чистим білим конем, а «черпнувсь у грязюку і покотився по дорожній хлюпові»? Щоб бути схожим на інших коней.