«Ніч перед боєм» О. Довженка (читати коротко або переказати):

Перед боєм на відпочинку солдати просять свого командира, Петра Колодуба розповісти про те, що є його внутрішнім секретом і дає можливість виходити переможцем з різних важких ситуацій.

Командир погоджується і згадує перші місяці війни, відступ Червоної армії, і про те,як їхня військова частина відходила без зв'язку і артилерії. Відступали день і ніч, тримаючи на своїх плечах поранених. Були й такі, що кидали зброю і з гіркою лайкою розходились по рідних хатах, не мавши сили духу пройти мимо..

Вибившись із сил, солдати попросили перевізників переправити їх через Десну, бо не всі солдати вміли плавати. Двоє старих 70-річних дідів погодились, але лаялись, що армія відступає і залишає населення напризволяще.

Бійці виправдовувалися, запевняючи, що обов’язково повернуться.

А згодом Петро Колодуб і всі бійці взнали, що дід Платон і дід Савка, переправляючи фашистів через річку, навмисно перевернули човна і ціною власного життя, потопили фашистів разом з усією їхньої амуніцією.

Подвиг простих дідів вразив бійців і підсилив ненависть до ворога, який прийшовши на нашу землю, ґвалтує і вбиває жінок і дітей, нищить нашу землю і нашу працю.

3.125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.13 (12 Votes)