Аналіз оповідання "Максим Гримач", М. Вовчок:

Тема: розповідь про вірне кохання й трагічну смерть Катрі та Семена, що стали жертвою батьківського егоїзму, а також про моральні муки Максима Гримача, який усвідомив глибину своєї провини перед старшою донькою.

Головна думка: Марко Вовчок прагне переконати читачів, що причиною за­гибелі героїв її твору став сімейний деспотизм, який панував у соціально розшарованому суспільстві.

Сюжет і композиція: за змістом оповідання "Максим Гримач" нагадує п’єсу Івана Кот­ляревського "Наталка Полтавка": донька заможного козака Максима Гримача, Катря, і бідний наймит Семен покохали одне одного й просять у батька дозволу побратися. Проте Максим стає на шляху до щастя закоханих. Семен вирушає на заробітки й гине у водах буряного Дніпра. Катря, не дочекавшись свого коханого, накладає на себе руки. Розповідь в оповіданні ведеться від імені автора, час "як панували на Вкраїні удвозі Польща й Москов­щина" та місце дії "проти Черкас над Дніпром" у творі невизначені, що є характерним для народної казки. Розв’язка оповідання також характерна для народних творів, а саме пере­казів: "КатрюІ Катрю! Дитино моя хороша! Загубив я твій вік молоденький!".

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)