Аналіз твору "Доміно", Ернест Сетон-Томпсон:

Твору: природа справедлива і завжди на боці тих, хто потребує захисту.

Ідея: хоробрі, як пише автор, "виживають довше, а слабохарактерні гинуть".

Сюжет: Дія відбувається за Голдерскімі горами в сосновому гаю, недалеко від річки Шоба. Там живе чёрнобурий лисиць - Доміно. Головний його ворог мисливська собака Гекла, що належить сімейству Джюксов і знайома лисицю з дитинства. В кінці зими Доміно знайшов собі подругу - Белогрудку. Навесні Доміно, захищаючи своє потомство від Гекли, робить обманний маневр і та летить зі скелі і ні в весну, ні літо не може полює. Однак і доміно потрапляє в капкан і травмує лапу, але осені вона заживає. Люди вирішують влаштувати на Доміно полювання, тому що була підозра, що він перерізав їх овець, насправді ж злодействовать Гекла.

В початку зграя взяла слід Белогрудкі, яка очікує другого потомство, але Доміно перехопив собак і повів їх від подругі.

Оторвавшісь від однієї зграї, Доміно налітає на іншу, потім на підкріплення приходить Гекла, змучений лисиць біжить до річки і застрибує на крижину, Гекла слід за ним. Попереду за течією водоспад і лисиць зібравши всі сили стрибає на берег, собака гине у воді.

Характеристика Доміно: був найкрасивішим (так вважала навіть мати-лисиця), сильний, розумний, спритний. Чорно-бурий лисеня завжди перемагав в серйозних іграх. Його найбільший талант - швидкість бігу. Доміно - благородний лисиць. Доміно завжди перемагав, так як був хоробрим.

3.5294117647059 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.53 (17 Votes)