Аналіз повісті "Пригоди Тома Сойера", Марк Твен:

Тема: пригоди про двох хлопчаків – вигадника і фантазера Тома Сойєра та його вірного друга та зброєносця Гека Фінна.

Ідея: в іграх та випробуваннях відбувається формування особистості дитини, що вона не може відразу жити за законами дорослих, оскільки пізнає світ по-своєму, часто помиляючись і завдаючи болю й собі, й оточенню. Але кожен має пройти свій шлях.

Жанр: повість.

Експозиція: покарання Тома т. Поллі. Зав'язка: на цвинтарі Розвиток дії - муки совісті Тома і Гека; хлопчаки на острові; несподіване повернення хлопців; благородний вчинок Тома в школі Кульмінація: Том в суді; нові розваги - пошуки скарбів; Том і Беккі в печері Розв'язка: загибель індіанця Джо; Том і Гек розбагатіли.

Головні герої: тітка Поллі, Том Сойєр, Сід - двоюрідний брат Тома; друзі Тома (Гекльберрі Фінн, Джо Харпер, Беккі Тетчер), індіанець Джо, Меф Поттер, вдова Дуглас.

Сюжет: Том Сойєр - хлопчик приблизно дванадцятирічного віку, живе у тітки Поллі, сестри своєї покійної матері. У романі описуються різні пригоди Тома і його друзів на протязі декількох місяців.В ході цих пригод він встигає знайти свою любов (Беккі Тетчер), стати свідком вбивства і викрити вбивцю, втекти з дому, щоб стати піратом і пожити на острові, заблукати в печері і благополучно вибратися з неї, знайти дорогоцінний скарб вартістю в дванадцять тисяч доларів і розділити його зі своїм другом Гекльберрі Фінном.

 

3.545871559633 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.55 (109 Votes)