Біографія Микола Вінграновський

Біографія Микола Вінграновський - народився 7 листопада 1936 року в нашому мальовничому місті Первомайськ Миколаївської області. Його батько – працьовитий заможний селянин, а мати походила з давнього запорізького роду. Батьки й сонячний степовий край наділили хлопця бунтівною козацькою вдачею.

Згадуючи своє дитинство, письменник стверджує, що змалку пам'ятав лише степ: "скрізь, куди не глянь, – степ, степ і степ". А потім була війна, тяжкі повоєнні роки….

Проте хлопець дуже гарно навчався. Захоплювався творчістю Тараса Шевченка, Олександра Пушкіна, Юрія Лермонтова. Закінчив школу № 17. Однокласники з особливою теплотою згадують цю людину. До речі, на базі школи відкрито музей Миколи Вінграновського, а самій школі присвоєно його ім’я. Так вшановують первомайці свого талановитого земляка.

Після закінчення школи Микола Степанович навчався у Всесоюзному інституті кінематографії. Видатний український письменник Олександр Довженко помітив обдарованого юнака, допоміг розквітнути його талантові. Після закінчення інституту працював на Київській кіностудії імені Олександра Довженка як кіносценарист, режисер, актор.

Письменник дуже часто приїздив до нашого міста і не тільки, щоб відвідати своїх родичів, а й зустрітися із земляками, почитати свої вірші, уривки з прозових творів.

Творчість М.С. Вінграновського

Перші вірші поета почали друкуватися ще під час навчання в інституті. Микола Степанович є автором кількох збірок віршів, збірок творів для дітей "Андрійко – говорійко", "Мак", "Літній ранок" тощо. Писав і прозові твори – повісті "Первінка", "Сіроманець", "У глибині дощів", роман "Северин Наливайко".

Микола Степанович як поет удостоєний Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1984). Його твори перекладено російською, естонською, литовською, чеською, англійською та іншими мовами. Член Національної Спілки письменників України (1962).

Відомий Микола Вінграновський і як актор, режисер і сценарист. Він зіграв головну роль у художньому фільмі "Повість полум'яних літ", автором якого був Олександр Довженко. Він постановник низки художніх і документальних фільмів.

3.7162162162162 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.72 (37 Votes)