Біографія Марина Павленко народилася в 1973 році на Львівщині, в родині вчителів. Дитинство пройшло на Черкащині. Після закінчення школи навчалася в Уманському педагогічному інституті імені Павла Тичини. Професію педагога Марина Павленко обрала під впливом своїх батьків, які усе життя присвятили вихованню учнів сільських шкіл, передаючи їм свої знання на уроках української мови і літератури, прищеплюючи любов до рідного слова. Після закінчення вузу у 2000 році працювала вчителькою початкових класів в Уманській міській гімназії.
Сьогодні Марина Степанівна працює на кафедрі сучасної української літератури та народознавства в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Вона доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, автор багатьох наукових публікацій, зокрема методичної розробки «У країні Лісових Дзвіночків».
За монографію «Тичининська формула українського патріотизму» Марина Степанівна Павленко удостоєна літературної премії «Благовіст». Вона є упорядником спогадів про Павла Тичину «З любов’ю і болем». Марина Павленко успішно поєднує наукову діяльність в університеті з літературною творчістю.
Перші твори, совнені юнацької щирості дебютували на шпальтах газети «Молодь Черкащини». З 1997 року постають тривалі дружні стосунки з газетою «Кримська світлиця». У редакційному відділі літератури одразу відзначили талант молодої поетеси й охоче друкували її вірші з авторськими ілюстраціями. Поштовхом до співпраці стали незабутні кримські враження.
Новий етап творчості Марини Павленко знаменувався появою книги «Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських», яка стала лауреатом конкурсу «Коронація слова». У 2005 році видавництва «Теза», «Соняшник» надрукували цей справжній бестселер для підлітків. Книгу майстерно оформила яскравими ілюстраціями Наталя Шишковська. Авторка назвала свій твір сучасною казкою про неймовірні пригоди семикласниці Софійки, яка вміло веде розслідування.