Біографія Грибоєдова Олександр

Олександр Сергійович Грибоєдов (1795 - 1829) - особистість багатогранна і талановита. Він поет і музикант, драматург і блискучий дипломат. Популярність і безсмертя йому принесла його геніальна комедія «Лихо з розуму».

Дитячі роки
15 (4) січня 1790 (за деякими даними 1795) року в Москві в сім'ї відставного майора народився Олександр Сергійович Грибоєдов. Біографія цієї людини сповнена таємниць і загадок. Невідома навіть точна дата його появи на світло. Батько майбутнього письменника був людиною малоосвіченим. Вихованням дітей займалася мати, яка була відомою піаністкою і знатної дамою. Завдяки їй письменник отримав прекрасну домашню освіту.

Освіта
Грибоєдова з дитинства щастило з учителями та вихователями. Його гувернерами були Петрозіліус і Богдан Іванович Іон - люди, талановиті і відомі. Тому вже в дитинстві майбутній драматург знав кілька іноземних мов, навчився грати на фортепіано. У 1802 році він вступає до Московського університетський пансіон. За його подальшим утворенням стежить професор Буле. Юнак чудово вчиться, отримує нагороди і в 13 років стає кандидатом словесних наук. Ще в студентські роки почав захоплюватися літературою, був постійним учасником літературних зібрань. Тоді ж були написані перші твори Грибоєдова.Однак найцікавіші факти біографії письменника таять в собі зрілі роки життя.

Служба в армії
Досить дивним було рішення блискуче освіченого молодого людини вибрати військову кар'єру. У 1812 році з початком Великої Вітчизняної війни життя Грибоєдова дуже змінилася. Він увійшов до складу полку графа Салтикова. Олександру Сергійовичу так і не вдалося взяти участь у військових діях, і він виходить у відставку.

Життя в столиці
У 1817 році він вступає на службу в Петербурзьку Державну Колегію закордонних справ. Захоплення літературою і театром зближує Грибоєдова з багатьма відомими людьми. Він знайомиться з Кюхельбекером і Пушкіним. Вступивши в масонську ложу, спілкується з Пестелем, Чаадаєв, Бенкендорфом. Інтриги, плітки світського суспільства затьмарювали цей період життя. Похитнулося матеріальне становище змусило письменника піти зі служби.

На Кавказі
З 1818 року Олександра Сергійович Грибоєдов служить секретарем в російському посольстві в Персії. Відповідально ставлячись до державної служби, він паралельно вивчає мови і літературу про культуру Сходу. У складі Російської місії в 1819 році Грибоєдов продовжує службу в Тебрізі. За вдалі переговори з персами, в результаті яких вдалося звільнити полонених російських солдатів, він був представлений до нагороди. Успішна дипломатична кар'єра не заважає письменникові займатися улюбленою справою. Саме тут були написані перші сторінки безсмертної комедії «Горе від розуму».

Повернення
У 1823 році Грибоєдов приїжджає в Москву і продовжує працювати над комедією. Щоб надрукувати свій твір, письменник вирушає до Петербурга. Але його чекало розчарування: не вдалося видати комедію повністю або поставити її на сцені театру. Твір читачі, їм захоплювалися, але це не влаштовувало Олександра Сергійовича.

Зв'язок з декабристами
Щоб відволіктися від сумних думок, Грибоєдов їде до Києва. Зустріч з друзями (Трубецьким і Бестужев) привела його в стан декабристів. За участь у повстанні він був заарештований і провів в ув'язненні півроку.

Останні роки життя
Розгром декабристського повстання, трагічна доля товаришів згубно вплинули на душевний стан Грибоєдова. Він передчуває свою загибель і постійно говорить про це. У 1826 році уряду знадобився досвідчений дипломат, так як загострюються відносини Росії з Туреччиною. На цю посаду був призначений великий письменник. По дорозі до місця призначення в Тифлісі Олександр Сергійович одружується на молодій княжні Чавчавадзе. Його щастя було недовгим. Смерть Грибоєдова наздогнала незабаром після прибуття в Тегеран. 30 січня (11 лютого) 1829 року на Російське посольство було скоєно напад. Героїчно захищаючись, письменник загинув. Коротка біографія Грибоєдова не в змозі дати повну картину життя великого письменника. За своє недовге життя він створив кілька творів: «Студент», «Молоде подружжя», «Удавана невірність». Однак найвідоміше його твір - комедія у віршах «Лихо з розуму». Творчість Грибоєдова невелика, багатьом планам не судилося збутися, але його ім'я залишиться вічно в пам'яті народній.

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)