Біографія Олександра Твардовського

Олександр Трифонович Твардовський (1910 - 1971) - відомий радянський письменник, поет, лауреат Ленінської і Сталінських премій, Державної премії СРСР, а також володар багатьох орденів і нагород.

Ранні роки
Народився Олександр 8 (21) червня 1910 року в Смоленській губернії Російської імперії. Дивно, що в біографії Твардовського перший вірш було написано настільки рано, що хлопчик не міг його навіть записати, адже був не навчений грамоті. Любов до літератури з'явилася в дитинстві: батько Олександра любив читати дома вголос твори відомих письменників Олександра Пушкіна, Миколи Гоголя, Михайла Лермонтова, Миколи Некрасова, Льва Толстого та Івана Нікітіна.

Уже в 14 років він написав кілька поем і віршів на злободенні теми. Коли в країні проходила колективізація і розкуркулення, поет підтримав процес (утопічні ідеї висловив у поемах «Країна Муравия» (1934-36), «Шлях до соціалізму» (1931)). У 1939 році, коли почалася війна з Фінляндією, А.Т. Твардовський, як член комуністичної партії, брав участь в з'єднанні СРСР і Білорусії. Потім же влаштувався у Воронежі, продовжував складати, працював в газеті «Червона Армія».

Творчість письменника
Найвідомішим твором Олександра Трифонович Твардовський стала поема «Василь Тьоркін». Автору поема принесла великий успіх, оскільки була дуже актуальна у воєнний час. Подальший творчий період в житті Твардовського був наповнений філософськими думками, які простежуються в ліриці 1960-х років. Твардовський почав працювати в журналі «Новий світ», повністю переглянув свої погляди на політику Сталіна.

У 1961 році під враженням від виступу Олександра Твардовського на XXII з'їзді КПРС, Олександр Солженіцин передав йому своє оповідання «Щ-854» (пізніше названий «Один день Івана Денисовича»). Твардовський, будучи в той час на посаді редактора журналу, оцінив розповідь надзвичайно високо, запросив автора до Москви і став домагатися дозволу Хрущова на публікацію даного твору. В кінці 60-х років в біографії Олександра Твардовського сталося значуща подія - почалася кампанія Головліту проти журналу «Новий світ». Коли ж автора змусили покинути редакцію в 1970 році, разом з ним пішла і частина колективу. Журнал був, коротко кажучи, розгромлений.

Смерть і спадщина
Помер Олександр Трифонович Твардовський від раку легенів 18 грудня 1971 року народження, і був похований в Москві на Новодівичому кладовищі. Ім'ям знаменитого письменника названі вулиці в Москві, Воронежі, Новосибірську, Смоленську. У його честь названа школа і встановлено пам'ятник в м Москві.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)