Біографія Амброза Бірса

Амброз Гвіннет Бірс (1842-1914) - американський сатирик, журналіст, і письменник коротких оповідань.

Народився в окрузі Мейгс, штат Огайо. Після відмінної військової служби під час Громадянської війни він повернувся до журналістики. У Сан-Франциско він писав для газети «Ньюс-Леттер» (News-Letter), і став її редактором в 1868 році. Незабаром Бірс створив собі репутацію сатиричного дотепника. На його уїдливі памфлети і епіграми стали часто посилатися.

У Лондоні (1872-75) він написав для гумористичного журналу три книги, в тому числі «Павутина з порожнього черепа» (Cobwebs from an Empty Skull, 1874). Після свого повернення в Сан-Франциско, він писав для "Argonaut", де його твори були редагувати УАСП (Wasp, 1881-86). Потім Амброз Гвінетт Бірс кілька років (1887-1896) провів працюючи оглядачем для газети «Санді Екземінер» (Sunday Examiner). Пізніше він став кореспондентом Вашингтона для популярного видання «American» і співробітником газети «Cosmopolitan».

Колекція сардонічна визначень Бірса - «Лексикон циніка» (The Cynic's Word Book), пізніше була перейменована в «Словник Сатани» (The Devil Dictionary, 1911). Часто в темних тонах, забобонний страх і моторошні по суті! Владні в своєму вільному мовою, його короткі розповіді були зібрані в таких виданнях, як «Розповіді про військових і про цивільних» (Tales of Soldiers and Civilians, 1891) і «Чи може це бути» (Can Such Things Be?, 1893). Він також був високо хвалений за «Чернець і дочка ката» (The Monk and the Hangman's Daughter, 1892), яку він пристосував з перекладу німецької історії.

Винятковість Бірса лежить в його витягає сутність сатири, в чіткій правильності його мови, і в його дійсно лякають, страшні історії. Розчарування і смуток заповнили останню частину його життя. У 1913 році він відправився в Мексику, після цього про нього немає ніяких даних.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)