Біографія Афанасій Фет

Афанасій Афанасійович Фет (1820 - 1892) - відомий російський поет з німецьким корінням, перекладач, лірик, автор мемуарів. Член-кореспондент Академії наук Петербурга.

Ранні роки
Народився майбутній поет 23 листопада (5 грудня за новим стилем) 1820 в с. Новосілки Мценського повіту Орловської губернії (Російська імперія). Будучи сином Шарлотти-Єлизавети Беккер, яка виїхала з Німеччини в 1820 році, Опанас був усиновлений дворянином Шеншиним. Через 14 років в біографії Афанасія Фета сталася неприємна подія: виявилася помилка в записі про народження, що позбавило його титулу.

Освіта
У 1837 році Фет закінчив приватний пансіон Крюммера в місті Верро (зараз Естонія). У 1838 році вступив до Московського університету на філософський факультет, продовжуючи захоплюватися літературою. Закінчив університет в 1844 році.

Творчість поета
У короткій біографії Фета варто відзначити, що перші вірші були написані ним ще в юності. Поезія Фета вперше публікується в збірнику «Ліричний пантеон» в 1840 році. З тих пір вірші Фета постійно друкуються в журналах. Прагнучи усіма можливими способами повернути собі дворянський титул, Афанасій Фет пішов служити унтер-офіцером. Потім в 1853 році в житті Фета відбувається перехід в гвардійський полк. Творчість Фета навіть в ті часи не стоїть на місці. У 1850 році виходить його друга збірка, в 1856 - третій.

У 1857 році поет одружується з Марією Боткіній. Пішовши у відставку в 1858 році, так і не домігшись повернення титулу, набуває землю, присвячує себе ведення господарства.Нові твори Фета, опубліковані з 1862 до 1871 року, становлять цикли «З села», «Записки про вольнонаемном праці». Вони включають новели, розповіді, нариси. Опанас Опанасович Фет строго розмежовує свою прозу і поезію. Поезія для нього романтична, а проза - реалістична.

Микола Некрасов писав про Фете: «Людина, яка розуміє поезію і охоче відкриває свою душу її відчуттях, ні в одному російською автора, після Пушкіна, що не почерпнете стільки поетичного насолоди, скільки доставить йому Фет». А. А. Фет є автором чудових віршів для дітей. Їх популярність у юних читачів викликана тим, що вірші поета добрі і дивно зрозумілі навіть найменшим.

Останні роки життя
У 1873 році Опанасу Фету було повернуто звання, а також прізвище Шеншин. Після цього поет займається благодійністю. На цьому етапі вірші Афанасія Фета публікуються в збірниках «Вечірні вогні», яких з 1883 по 1891 виходить чотири випуски. Поезія Фета містить в основному дві теми: природу, любов. Смерть наздогнала поета 21 листопада 1892 року в Москві в своєму будинку на Плющисі. Фет помер від серцевого нападу. Афанасій Афанасійович був похований в родовому маєтку Шеншиних в с. Клейменово Орловської Губені.

4.375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (8 Votes)