Біографія Афра Бен

Афра Бен (1640-1689) - перша професійна письменниця в Англії.

Мало що відомо про її ранніх етапах життя, але є дані про те, що вона вийшла заміж в 1658 році за жив в Лондоні купця голландського походження на ім'я Бен. Після смерті чоловіка Бен Афра стає англійським шпигуном в голландській війні (1665-67), взявши псевдонім Астрея, відповідно до якого вона згодом опубліковує безліч віршів. У біографії Афри Бен кар'єра в якості таємного агента була невдалою, і вона повернулася до Англії, без грошей і змучена, вимушена деякий час провести у в'язниці боржників.

У 1670 вперше була виконана її п'єса, і в 1677 вона знайшла таку бажану популярність з надзвичайно успішною постановкою «Rover». Всі її п'єси відрізняються своєю широтою, вульгарним гумором.Незважаючи на успіх Афри Бен як драматурга, її кращі літературні досягнення складаються в її романах. Найбільш помітним з них є «Оруноко, або царствений раб» (Oroonoko, 1688), героїчна історія любові, перший філософський роман в Англії.

Афра Бен так само славилася своїм способом життя, як і своїми роботами. Її відмова від жіночого підлабузництва до чоловіків і людям з вищого суспільства, богемному існування привело до опису її критиками як, наприклад, Жоржем Санд, у вигляді засновника і передвісниці феміністського руху.

Її літературна репутація стрімко впала в 18 столітті, проте обране збори її робіт «СMontague Summers» (6 томів, 1915 рік) відродила інтерес читачів до неї.

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)