Біографія Віктор Драгунський

Драгунський Віктор Юзефович (1913 - 1972) - письменник-прозаїк, поет, класик радянської літератури, автор відомого дитячого циклу «Деніскині розповіді».

Дитячі роки
Віктор Юзефович Драгунський народився 1 грудня 1913 року в Нью-Йорку. Батьки майбутнього письменника були білоруськими емігрантами. Життя сім'ї драгунський в Америці не склалася, тому в 1914 році вони повернулися до Білорусі в Гомель. Тут і минуло дитинство Віктора Юзефовича. У 1918 році в короткій біографії Драгунського сталася трагедія - від тифу помер його батько. У 1925 році хлопчик з матір'ю і вітчимом переїжджає в Москву.

Початок творчої діяльності
Родина Віктора Юзефовича перебувала в тяжкому матеріальному становищі, тому йому довелося рано піти працювати. З 1930 року Драгунський почав відвідувати «Літературно-театральні майстерні» А. Дикого. У 1935 році був прийнятий в трупу Театру транспорту (зараз Театр імені М. В. Гоголя). Пізніше Драгунський працював в цирку, деякий час грав у Театрі сатири.

Крім театру, Віктора Юзефовича вабила літературна діяльність, він писав гуморески, інтермедії, фейлетони, сценки, циркові клоунади і ін. У 1940 році твори Драгунського вперше з'явилися у пресі.У 1945 році Віктора Юзефовича запрошують працювати в Театр-студію кіноактора. У 1947 році Драгунський, біографія якого не була строката на ролі в кіно, знявся у фільмі «Російське питання» режисера М. Ромма.

«Синя пташка»
У театрі ролі в основному розподілялися серед іменитих акторів, тому Драгунський як молодий артист не міг розраховувати на постійну зайнятість в спектаклях. У 1948 році Віктор Юзефович створює пародійний «театр в театрі», назвавши його «Синя пташка». Незабаром до трупи приєдналися Л. Давидович, Я. Костюковський, В. Диховічний, М. Глузський, М. Слобідської, Л. Сухаревская, Р. Биков, В. Бахнов, Е. Моргунов і інші. Для деяких постановок Драгунський писав тексти пісень.

Театр «Синя пташка» став відомий в Москві. Трупу неодноразово запрошували з виставами до Будинку актора. У 1958 році театр припинив свою діяльність.

Зріле літературна творчість
У 1959 році в пресі вперше з'являються твори письменника Драгунського для дітей із серії «Деніскині розповіді». Вони принесли автору велику популярність. Багато з розповідей були екранізовані. У 1960 році була опублікована збірка гумористичної прози письменника «Залізний характер». У 1961 році вийшла військова повість «Він впав на траву», в 1964 році - повість «Сьогодні і щодня» про циркового життя.

6 травня 1972 року Віктор Юзефович Драгунський помер в Москві. Поховали письменника на Ваганьковському кладовищі.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)