Біографія Генрі Адамс

Адамс Генрі (1838-1918) - американський письменник і історик.

Народився в Бостоні в родині Чарльза Френсіса Адамса (1807-86). Він був міністром закордонних справ (1861-68), а потім дипломатичним представником США в Великобританії. Після свого повернення в Сполучені Штати, ліквідує взаємини щодо питань закону, оскільки не знаходить ніякої можливості поєднувати своє традиційне покликання роду Адамсів з політикою, а хоче дотримуватися наміченого плану щодо журналістики.

У 1870 році він з небажанням приймає пропозицію стати викладачем середньовічної історії в Гарварді, але, тим не менше, залишається там на сім років, а також при цьому працює редактором (1870-76) в Північноамериканському періодичному виданні. У 1877 Адамс переїхав до Вашингтона, округ Колумбія, де і прожив значну частину життя. Він написав хорошу біографію Альберта Галлатина (1879), менш задовільну Джона Рендольфа (1882), а також два романи: Демократія (1880) і Естер (1884).

Перший роман вийшов анонімно, а ось другий - під псевдонімом, так як в ньому він саркастично висміяв політичний режим. Його вичерпне дослідження адміністративного управління Джефферсона і Медісона, а також Історія Сполучених Штатів Америки (в 9 томах, 1889-91; була передрукована в ряді видань), є однією з його найголовніших заслуг, як американського письменника-історика. Всім було відомо, що з економічної точки зору, такого виду подача матеріалу був недостатній, але перші шість глав є одним із кращих соціальних досліджень певного періоду історії США. Володіючи темпераментом сангвініка, навіть після самогубства його коханої дружини в 1885 роки, Адамс не став ще більш песимістичним. Він розпрощався з американською історією і почав переміщатися в бік натурфілософії, духовним, ментальним аспектам, які на його думку допоможуть осягнути основоположні принципи формування історії.

Адамс вважає задовольняє об'єднання принципів сили, або енергії, керуючись при цьому основами натурфілософії, а також під впливом його брата, Брукса Адамса. Він відбирає для інтенсивного дослідження два періоди: 1050-1250, представлений в Мон-Сен-Мішель та Шартрський (негласно роздрукований в 1904 році, а опублікований в 1913), і його власної епохи, представленої як Освіта Генрі Адамса (негласно надрукована в 1906, а опублікована в 1918).

Перший - це блискуча ідеалізація Середньовіччя, особливо єдність і згуртованість в 13 столітті, які були викликані силою Богородиці, ідея якої була тоді домінуючою. Друга була класифікована його видавцями, як автобіографія, хоча вона була написана від третьої особи, і більшу частину життя приховувала. Вона описує його безуспішні зусилля до досягнення інтелектуального світу. Ці дві книги дозволяють Адамсу утримувати міцне місце в якості головного американського письменника. Деградація Демократичних Догм (1919), під редакцією Брукс Адамс і попередні в спогадах Генрі Адамс, містить три блискучих есе про його філософії історії: "Тенденція історії", "Лист до американських вчителям історії" (опублікована окремою в 1910) і "Правило Етапу застосовні до Історії ". Дружба з Джоном Хеєм і Кларенсом Кінгом, зіграли значну роль в житті Адамса, про що свідчать його особисті листи.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)