Біографія Ганс Християн Андерсен

Ганс Християн Андерсен (1805 - 1875) - знаменитий датський казкар. Величезну частину творчості автора посідають твори для дітей. У них гармонійно поєднуються гумористичні, фантастичні і романтичні мотиви, які пронизані людяністю і гуманістичними ідеалами.

Дитинство і юність
Коротка біографія Андерсена буде неповною без опису його ранніх років. Хлопчик з'явився на світ 2 квітня (15 квітня) 1805 року. Він жив в досить небагатої сім'ї. Його батько працював башмачником, а мати - прачкою. Юний Ганс був досить вразливим дитиною. У навчальних закладах того часу нерідко застосовували фізичні покарання, тому страх перед навчанням не залишав Андерсена. У зв'язку з цим, мати відправила його в благодійну школу, де вчителі були більш лояльними. Керівником цього освітнього закладу був Феддер Карстенс.

Уже в підлітковому віці Ганс переїхав в Копенгаген. Юнак не приховував від батьків, що відправляється у велике місто за славою. Деякий час по тому, він потрапив в Королівський театр. Там він грав ролі другого плану. Навколишні, віддавши належне прагненню хлопця, дозволили йому вчитися в школі безкоштовно. Згодом Андерсен згадував цей час, як одне з найстрашніших в його біографії. Виною тому був строгий ректор школи. Ганс закінчив навчання тільки в 1827 році.

Початок літературного шляху
Величезний вплив на біографію Ганса Християна Андерсена зробило його творчість. У 1829 році опублікували його першу роботу. Це неймовірна історія під назвою «Піша подорож від каналу Холмен до східного краю Амагер». Даний розповідь мав успіх і приніс Гансу чималу популярність.

До середини 1830-х Андерсен практично не писав. Саме в ці роки він отримав допомогу, яке дозволило йому вперше відправитися подорожувати. У цей час у письменника, немов, відкрилося друге дихання. У 1835 з'являються «Казки», які виводять популярність автора на новий рівень. Надалі, саме роботи для дітей стають візитною карткою Андерсена.

Розквіт творчості
У 1840-х Ганс Християн цілком поглинений написанням «Книги з картинками без картинок». Ця робота тільки підтверджує талант письменника. При цьому, все більшу популярність набирають і «Казки». До них він повертається ще не раз. Над другим томом він почав працювати в 1838 році. До третього приступив в 1845. У цей період свого життя Андерсен вже став популярним автором.

Ближче до кінця 1840-х і далі він прагнув до саморозвитку і пробував себе в якості романіста. Короткий зміст його творів викликає цікавість у читачів. Однак для широкого загалу Ганс Християн Андерсен назавжди залишиться казкарем. І до цього дня його твори надихають чимала кількість людей. А окремі твори вивчають у 5 класі. У наш час не можна не відзначити і доступність творінь Андерсена. Тепер його роботи можна просто завантажити.

Останніми роками
У 1871 письменник був присутній на прем'єрі балету, заснованого на його творах. Незважаючи на провал, Андерсен посприяв тому, щоб його друга, балетмейстера Августина Бурнонвіля, нагородили премією. Свою останню історію він написав в Різдво тисячу вісімсот сімдесят два. В цьому ж році письменник вночі впав з ліжка і травмувався. Ця травма стала вирішальною в його долі. Ганс протримався ще 3 роки, але так і не зміг прийти в себе після цієї події. 4 серпня (17 серпня) 1875 року - став останнім днем ​​життя знаменитого казкаря. Поховали Андерсена в Копенгагені.

4.8 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.80 (5 Votes)