Біографія Гомера

Один з уроків літератури в 6 класі присвячений вивченню великих давньогрецьких поем «Іліада» і «Одіссея». Автором їх є Гомер - легендарний аед Стародавньої Греції, поет і співак, засновник світової літератури. У буквальному перекладі з давньогрецької його ім'я означає «сліпий» або «потребує супроводжує». Можливо, звідси і виникла відома версія про сліпоту Гомера.

Дата та місце народження
Достеменно невідомо де і коли народився великий давньогрецький письменник. Існує кілька версій біографії Гомера. Одні вважають, що він народився і жив через малий час після Троянської війни, або навіть під час неї, і цілком міг бути очевидцем тих трагічних подій. Інші впевнені, що він «здоровий» через 100, 140 або 240 років після падіння Трої. Стародавні римляни - Пліній, Корнелій Непот, Цицерон, висловлюють одне загальне переконання: Гомер творив в кінці десятого або на зорі дев'ятого століть до Р.Х.Як щодо дати народження, так і щодо місця, де він з'явився на світ, ведуться нескінченні суперечки. На роль батьківщини великого давньогрецького сказителя претендують сім міст: Афіни, Іос, Колофон, Смірна, Хіос, Аргос, Саламін. Але це не весь список. Є й інші «поліси» і навіть країни, що пред'являють право носити настільки горду назву «батьківщина Гомера».

Легенди
Природа не терпить порожнечі. Ось і прогалини в короткій біографії Гомера були заповнені різними легендами, притчами і міфами. Що з них правда, а що вигадка - невідомо. Наприклад, стародавні вважали, що в останні роки життя Гомер цікавився питанням свого походження і з цієї нерозгаданою таємницею пішов до оракула. Останній відповів просто: батьківщиною твоєї матері є Іос. На цій землі і закінчиться твій земний шлях. Єдино: бійся будь-яких загадок від молодих людей. Незабаром після передбачення відправився Гомер на цей острів. Коли сидів у роздумах на березі, побачив хлопчаків-рибалок. Зайшла розмова про улов. Хлопчики на питання старого відповіли загадкою, мовляв, кинули в море те, що спіймали, а ось, що не змогли зловити - несемо з собою. Гомер ніяк не міг зрозуміти, що мали на увазі рибалки. Засмучений і в глибоких роздумах він пішов додому, і не помітив, як оступився і впав. Минуло три дні і він помер. Похований автор поеми «Іліада» на грецькому острові Хіос.

Гомерівський питання
Народ Греції ніколи не ставив під сумнів той факт, що поеми «Іліада» і «Одіссея» були створені поетичним даром Гомера. Скептики з'явилися відносно недавно - в 18 столітті. Одні критики намагалися повністю позбавити Гомера «авторського права» на великі поеми, і тим самим позбавити його славу і почесне перше місце в історії літератури. Інші вважали, що тільки частина його творів створена ним самим, і його заслуга в тому, що він зібрав і об'єднав розрізнені «шматки» в єдине ціле. Наприклад, в 1795 році Фрідріх Август Вольф, німецький лінгвіст, видав книгу, присвячену вивченню робіт давньогрецького поета. Він стверджував, що за часів Гомера писемності у древніх греків ще не було. Тому всі пісні і поеми запам'ятовувалися і передавалися усно. Висновок, на думку автора, тільки один: неможливо створити і зберігати в пам'яті такі об'ємні за розмірами і відрізняються художньою єдністю твори, як «Одіссея» і «Іліада». Таким чином і виник до сих розбурхує світ «гомерівський питання». Цікаво відзначити, що Гете, Шиллер, Фосс і багато інших відомих письменників і філологи були проти такої версії.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)