Біографія Даніеля Дефо

Даніель Дефо - один з найвідоміших англійських романістів XVII - XVIII століть. Деякі фахівці, які вивчали біографію Даніеля Дефо, вважають його основоположником даного літературного жанру.

Ранні роки
Відомо, що письменник народився в 1660 році в Лондоні в родині мясоторговца. Батько хотів бачити його пастором (сім'я була прісвіторіанская), і майбутній письменник навіть навчався в духовній семінарії, але, з незрозумілих причин, від духовної кар'єри довелося відмовитися і Даніель, як і його батько, зайнявся торгівлею.

З 1681 року починає писати вірші на релігійні теми. У 1685 році взяв участь у повстанні Монмута проти Якова II Стюарта, потім вступив до Ньюінгтонскую академію, де вивчав грецьку і латину, а після її закінчення знову зайнявся торгівлею і багато подорожував по Європі, вивчаючи мови, вбираючи побут і звичаї людей.

Торговець, письменник, шпигунУ 1697 він написав свій перший великий літературний твір і науковий трактат, потім опублікував кілька сатиричних творів, в яких висміював ксенофобію. За одне з них навіть був засуджений до ганебному стовпу і тюремного ув'язнення. Через деякий час він був випущений на свободу і продовжив займатися підприємництвом.

Відомо, що Дефо не просто займався торгівлею, але і шпигував для англійського короля; деякі навіть вважають, що якийсь час він був главою «разведслжби» Британії (не перебував офіційно на державно службі, але мав величезний вплив на короля і уряд, до його думки прислухалися; найімовірніше, його випустили з в'язниці тільки тому, що взяли з нього обіцянки почати активно шпигувати на користь держави).

У 1719 році Дефо написав і видав свій кращий роман «Робінзон Крузо». За основу він узяв реальні події, що відбулися в 1704 році. Цей роман не тільки про просте виживання людини в дикій природі, цей роман - гімн цивілізації і своєрідна ретроспектива шляху, пройденого людством: від варварства (збирання і полювання) до прогрес (землеробства, скотарства, ремесла).

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (2 Votes)