Біографія Джона Толкіна

Джон Рональд Руел Толкін - всесвітньо відомий письменник-фантаст. Він більше відомий як автор творів «Хоббіт» і трилогії «Володар Кілець».

Ранні роки
Джон Рональд Руел Толкін народився 3 січня 1892 року в Блумфонтейні, Південна Африка, в родині Артура Толкіна і Мейбл Саффілд Толкін. Після смерті Артура Толкіна від перитоніту, Мейбл перебралася з 4-річним Дж.Р.Р. (В той час його називали Рональд) і його молодшим братом Хіларі в село під назвою Сейрхоул, при Бірмінгемі, Англія.

Мейбл Толкін померла в 1904 році і брати Толкіна були відправлені жити в інтернат до далекого родича сім'ї і католицькому священику в Бірмінгтон, який взяв над ними опіку. Дж.Р.Р. отримав першокласну освіту в коледжі Ексетер, в якому спеціалізувався на вивченні англо-саксонського і німецького мов і на класичній літературі. Він був зарахований лейтенантом в полк Ланкаширських стрільців і брав участь у Першій світовій війні, в той же час намагаючись продовжувати писати. Він пережив криваву битву на Соммі, яка принесла за собою величезні втрати, і був звільнений від військової служби в зв'язку з хворобою. У розпал військової служби в 1916 році він одружується на Едіт Бретт.

Кар'єра вченого і письменника
Продовжуючи свої дослідження лінгвістики, Толкін в 1920 році починає викладати в університеті Лідса, а через кілька років стає професором Оксфордського університету. Там він заснував письменницьку групу з назвою Інклінгі, в якій перебували такі письменники, як К.С.Льюін і Оуен Барфілд. Саме в Оксфорді, під час перевірки студентських робіт, він раптово написав коротке речення про «хоббіта».

Удостоєний нагород роман в стилі фентезі «Хоббіт» розповідає про Більбо Беггінса - він низькорослий і ноги у нього покриті густим хутром - і його пригоди. Роман був опублікований в 1937 році і його приписали до дитячої літератури, хоча сам Толкін утверджал, що книга призначалася не для дітей. Також він створив понад 100 ілюстрацій для супроводу розповіді. Протягом багатьох років, під час роботи в наукових публікаціях, Толкін створив твір, який вважається його шедевром - серію книг «Володар Кілець», частково натхненний Древнєєвропейськая міфами, але зі своїм власним набором карт, знань і мов.

Толкін випустив першу частину книги «Братство кільця» в 1954 році; «Дві Вежі» і «Повернення Короля» в 1955 році, на цьому закінчивши трилогію. Книги стали для читачів багатою літературною знахідкою, населеної ельфами, гоблінами, що говорять деревами і іншими всілякими фантастичними істотами, включаючи таких персонажів, як чарівник Гендальф і гном Гімлі. Хоча «Кільце» і піддалося своїй частці критики, багато рецензенти і течії серед усього напливу читачів взяли світ Толкіна, в результаті чого його книги стали світовими бестселерами, а фанати стали створювати клуби Толкіна для вивчення його вигаданого мови.

Толкін залишив пост професора в 1959 році, опублікував есе, поетична збірка «Дерево і Лист», і фантастичну казку «Коваль із Великого Вуттона». Його дружина Едіт померла в 1971 році, а сам Толкін помер 2 вересня 1973 року в віці 81 року. У них залишилося четверо дітей.

Спадщина
«Хоббіт» і серія «Володар Кілець» зайняли місце серед найпопулярніших книг, розпродані по світу десятками мільйонів примірників. Трилогія «Кільця» була екранізована режисером Пітером Джексоном і стала неймовірно популярним, удостоєним нагородами тріо-серією фільмів, головні ролі в яких грали такі актори як Іен Маккеллен, Елайджа Вуд, Кейт Бланшетт і Вігго Мортенсен і інші. Джексон також керував екранізацією Хоббіта, що складається з трьох частин, в головній ролі з Мартіном Фріменом, перша частина фільму вийшла в кінці 2012 року.

Син Толкіна, Крістофер, відредагував кілька робіт, які не були завершені його батьком перед смертю, включаючи «Сильмариллион» і «Діти Гуріна», вони були опубліковані посмертно. Малюнки до Хоббіта були опубліковані в 2012 році, на святкуванні 75-річчя роману, представляючи оригінальні ілюстрації Толкіна до його роботі.

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (2 Votes)