Біографія Байрон Джордж

Джордж Гордон Байрон (1788-1824) - британський поет, яскравий представник романтизму. Зробив величезний вплив як на англійську, так і на російську літературу. Його ім'я дало назву цілому поетичному руху.

Дитячі роки
Джордж Гордон Байрон народився 22 січня, 1788 р в Лондоні. Його батьки були збіднілими аристократами. У підлітковому віці спершу навчався в приватній школі, потім був переведений в класичну гімназію. У 1798 р помер дідусь Джорджа. Юний Байрон отримав у спадок титул лорда й родовий маєток. Рік по тому хлопчик поступив на навчання в школу доктора Глені. Там він навчався до 1801 р Під час навчання він не відчував ніякого інтересу до "мертвих мов", але зате захлинаючись прочитав твори всіх видатних представників англійської літератури.

Початок творчого шляху
Перша книга Байрона вийшла в 1807 р Вона називалася "Години дозвілля". Збірка віршів молодого поета викликав хвилю критики. Настільки різке неприйняття спонукало Байрона відповісти другою книгою." Англійські барди і шотландські критики", вийшли в 1809 р Неймовірний успіх другої книги підлестив самолюбству починаючого літератора.

Розквіт творчості
27 лютого 1812 в біографії Байрона стався своєрідний перелом. У палаті лордів він виголосив свою першу промову, яка мала колосальний успіх. 1 березня поет створив дві перші пісні своєї нової поеми "Чайльд-Гарольд". Цей твір був прихильно прийнято і критиками, і читачами. Уже в перший день було продано 14 тисяч примірників. Це поставило молодого поета в один ряд з іменитими англійськими літераторами.

У 1821 р поет вів переговори з М. Шеллі. Разом вони планували видавати журнал "Ліберал". До друку вийшло тільки три номери.

Творчість Байрона було своєрідним навіть для свого часу. Деякі критики називали його "похмурим егоїстом". У своїх поемах він особливе місце відводив собі. Одночасно поет чітко бачив, що романтичні ідеали не відповідають реальності. З цієї причини в його творах часто чулися похмурі нотки.

За межами Англії
У 1816 р Байрон покинув Батьківщину. Він багато подорожував, довгий час жив в Швейцарії і Венеції. Цей час був найбільш плідним. Він створив такі твори, як "Пророцтво Данта", "Каїн", "Вернер" і кілька частин "Дон-Жуана".

Останні роки життя
Вивчаючи коротку біографію Джорджа Байрона, можна зробити висновок, що це була пристрасна, небайдужа до всякої несправедливості особистість. Його глибоко хвилювали соціальні питання не тільки в рідній Англії, а й за її межами.

Саме тому 14 липня 1823 р Байрон, почувши про повстання в Греції, відбув туди. Розпорядившись про продаж всього свого майна в Англії, він все гроші пожертвував повстанцям. Саме завдяки його таланту змогли об'єднатися перш ворогуючі угруповання грецьких революціонерів.

У Миссолонги поет захворів на тяжку лихоманкою. Він пішов з життя 19 квітня 1824 р Тіло поета було відправлено на Батьківщину і поховано недалеко від Ньюстедского абатства, в родинному склепі Ханкелл-Торкард.

3.2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.20 (10 Votes)