Біографія Джордано Бруно

Джордано Бруно (Філіппо Бруно) (1548 - 1600) - філософ, учений, поет.

Народився Джордано Бруно в місті Нола в 1548 році у військовій родині. В одинадцятирічному віці в біографії Джордано Бруно відбувся переїзд в Неаполь. Хлопчик зайнявся вивченням логіки і літератури. Через 4 роки після цього Бруно прийшов в монастир Святого Домініка. Він став ченцем, змінив ім'я Філіппо, дане при народженні, на Джордано. Висловивши сумнів у деяких божественних принципах, Бруно накликав на себе підозри. Потім стався його втечу. Спочатку він зупинився в Римі, а після відправився на північ Італії.

Слідом за цим Бруно послідували часті подорожі по європейським державам, під час яких він читав лекції. Після одного такого вдалого виступу Генріх III Французький запропонував Бруно зупинитися у нього у дворі. Також завдяки сприянню короля Джордано Бруно відправився в Англію. Там філософ знаходився під заступництвом влади, опублікував кілька своїх робіт. Однак дуже швидко Джордано нажив нових ворогів, а в 1585 році знову повернувся до Франції.

На запрошення Джованні Моченіго Бруно зупинився у Венеції. Але після чергової сварки Меченіго відправив інквізитору лист, в якому розповідав про негативне ставлення Бруно до релігії, запереченні божественних начал. Після ще двох доносів послідував арешт. Бруно ув'язнили, де протримали сім років. Не зумівши змінити погляди філософа, інквізитори винесли йому смертний вирок, поставивши тим самим крапку в і без того короткої біографії Бруно. 17 лютого 1600 року на площі Кампо деї Фіорі Джордано Бруно був спалений на багатті.

1.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (1 Vote)