Біографія Жюля Верна

Біографія Жюля Верна, французького письменника, класика наукової фантастики і пригодницької літератури, кому-то може здатися нудною. Його життя справді не насичена подіями, але одноманітної і передбачуваною її назвати ніяк не можна.

Дитинство і юність
Майбутній письменник народився в 1828 році 8 лютого в Нанті. Батько його був юристом, а мати, наполовину шотландка, отримала прекрасну освіту і займалася будинком. Жюль був першою дитиною, після нього в родині народився ще один хлопчик і три дівчинки.

Навчання і письменницький дебют
Жюль Верн навчався в Парижі на юриста, але в той же час активно займався творчістю. Він писав оповідання і лібрето для паризьких театрів. Деякі з них були поставлені і навіть мали успіх, але справжнім його літературним дебютом став роман «П'ять тижнів на повітряній кулі», який був написаний в 1864 році.

Родина
Письменник був одружений на Оноріні де Віан, яка до моменту знайомства з ним вже була вдовою і мала двох дітей. Вони одружилися, а в 1861 рік у них народився спільний син Мішель, майбутній кінооператор, що екранізував кілька романів свого батька.

Популярність і подорожі
Після вдалого і прихильно прийнятого критиками першого роману письменник почав працювати багато і плідно (за спогадами сина Мішеля Жюль Верн проводив за роботою більшу частину часу: з 8 ранку і до 8 вечора). Цікаво, що з 1865 року робочим кабінетом письменника стає каюта яхти «Сень-Мішель». Цей невеликий корабель був куплений Жюлем Верном в період роботи над романом «Діти капітана Гранта». Пізніше були придбані яхти «Сан-Мішель II» і «Сан-Мішель III», на яких письменник ходив по Середземному і Балтійському морю. Він побував на півдні і півночі Європи (в Іспанії, Португалії, Данії, Норвегії), на півночі африканського материка (наприклад, в Алжирі). Мріяв доплисти і до Санкт-Петербурга. Але цьому завадив сильний шторм, що вибухнув на Балтиці. Від усіх подорожей довелося відмовитися в 1886 році, після поранення в ногу.

Останніми роками
Останні романи письменника відрізняються від перших. У них відчувається страх. Письменник відрікся від ідеї всемогутності прогресу. Він почав розуміти те, що багато досягнень науки і техніки будуть використовуватися в злочинних цілях. Треба відзначити, що останні романи письменника не користувалися популярністю.

Письменник помер в 1905 році від цукрового діабету. До самої своєї смерті він продовжував диктувати книги. Багато його романи, невидані і не закінчені за життя, видаються сьогодні.

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)