Біографія Бунін Іван

Іван Олексійович Бунін (1870 - 1953) - знаменитий письменник і поет, перший російський володар Нобелівської премії з літератури, академік Санкт-Петербурзької Академії наук. Провів багато років життя в еміграції, ставши одним з головних письменників російського зарубіжжя.

Дитинство і освіта письменника
Народився Іван Бунін в небагатій дворянській родині 10 (22) жовтня 1870 року. Потім в біографії Буніна відбувся переїзд в маєток Орловської губернії неподалік від міста Єлець. Дитинство Буніна пройшло саме в цьому місці, серед природної краси полів.

Початкову освіту в житті Буніна була здобута будинки. Потім, в 1881 році, молодий поет вступив в Єлецькому гімназію. Однак, не закінчивши її, повернувся додому в 1886 році. Подальшу освіту Іван Олексійович Бунін отримав завдяки старшому братові Юлію, що закінчив університет з відзнакою.

Літературна діяльність
Вперше вірші Буніна були опубліковані в 1888 році. У наступному році Бунін переїхав в Орел, ставши працювати коректором у місцевій газеті. Поезія Буніна, зібрана в збірник під назвою «Вірші», стала першою опублікованою книжкою. Незабаром творчість Буніна отримує популярність. Наступні вірші Буніна були опубліковані в збірниках «Під відкритим небом» (1898), «Листопад» (1901). Знайомства з видатними письменниками (Горьким, Толстим, Чеховим і ін.) Залишає значний відбиток в житті і творчості Буніна. Виходять розповіді Буніна «Антонівські яблука», «Сосни». Проза Буніна була опублікована в «Повному зібранні творів» (1915).

Письменник в 1909 році стає почесним академіком Академії наук в Санкт-Петербурзі. Бунін досить різко поставився до ідей революції, і назавжди залишає Росію.

Життя в еміграції і смерть
Біографія Івана Олексійовича Буніна майже вся складається з переїздів, подорожей (Європа, Азія, Африка). В еміграції Бунін активно продовжує займатися літературною діяльністю, пише кращі свої твори: «Митина любов» (1924), «Сонячний удар» (1925), а також головний в житті письменника роман - «Життя Арсеньєва» (1927-1929, 1933), який приносить Буніну Нобелівську премію в 1933 році. У 1944 році Іван Олексійович пише оповідання «Чистий понеділок».

Перед смертю письменник часто хворів, але при цьому не переставав працювати і творити. В останні кілька місяців життя Бунін був зайнятий роботою над літературним портретом А. П. Чехова, але робота так і залишилася незавершеною. Помер Іван Олексійович Бунін 8 листопада 1953 року. Його поховали на кладовищі Сент-Женев'єв-де-Буа в Парижі.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)