Біографія Паустовський Костянтин

Костянтин Георгійович Паустовський (1892 - 1968) - радянський письменник, класик російської літератури 20 століття. Член Спілки письменників СРСР.

Ранні роки. Освіта
Народився Костянтин Георгійович 19 (31) травня 1892 року в Москві в православної міщанській родині. Однак в перші роки свого життя Паустовський багато переїжджав разом з батьками. Освіту здобув в класичній гімназії Києва. За часів навчання в гімназії Паустовський пише своє перше оповідання "На воді" і публікує в київському журналі «Вогні». Потім же, в 1912 році, вступив до Київського університету, але незабаром продовжив навчання в університеті Москви. Там Паустовський навчався на юридичному факультеті. Однак завершити освіту йому не вдалося: через війну він покинув університет.

Творчість письменника
Після служби в санітарному загоні багато працював на різних заводах. А переїхавши до Москви в 1917 році, змінив роботу на більш інтелектуальну - став репортером. Якщо розглядати коротку біографію Паустовського, в 1916 році було розпочато його перший твір «Романтики». Робота над цим романом тривала цілих 7 років і була закінчена в 1923 році, а надрукований роман був лише в 1935 році.Коли громадянська війна закінчилася, Паустовський влаштувався в Києві, а й там не затримався надовго. Багато подорожував по Росії. Під час поїздок намагався свої враження переносити на папір. Лише в 1920-х роках в біографії Костянтина Георгійовича Паустовського твори стали друкуватися.

Перша збірка оповідань «Зустрічні кораблі» вийшов у світ в 1928 році. Популярність письменникові приносить повість «Кара-Бугаз», надрукована в 1932 році у видавництві «Молода гвардія». Вона була добре прийнята критиками, і вони відразу виділили Паустовського серед інших радянських письменників. Особливе місце в творчості письменника займають розповіді і казки про природу і тварин для дітей. Серед них: «Теплий хліб», «Сталеве кільце», «Заячі лапи», «Борсуковий ніс», «Кот Злодюга» і багато інших.

Останні роки і смерть
З початком Великої Вітчизняної війни Паустовський став працювати військовим кореспондентом. У 1956, а також в 1961 роках вийшли збірки з демократичним змістом, ( «Літературна Москва», «Тарусские сторінки»), в яких також були надруковані твори Паустовського. До письменника приходить світове визнання в середині 1950-х років. У цей час він багато подорожує по Європі. У 1965 був номінований на Нобелівську премію з літератури, але її не отримав.Костянтин Георгійович Паустовський тривалий час хворів на астму, пережив кілька інфарктів. Помер письменник 4 липня 1968 року в Москві і був похований на кладовищі Таруси.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)