Біографія Костянтина Симонова

Костянтин Михайлович Симонов (Кирило Михайлович Симонов) (1915 - 1979) - відомий радянський письменник, громадський діяч, військовий кореспондент, лауреат Ленінської і Сталінських премій, Герой Соціалістичної Праці.

Ранні роки
Народився Костянтин 15 (28) листопада 1915 року в Петрограді. Але перші роки життя Симонов прожив в Саратові, Рязані. Батьками був названий Кирилом, але потім змінив своє ім'я і взяв псевдонім - Костянтин Симонов. Виховувався вітчимом, який був військовим фахівцем і викладав у військових училищах.

Навчання
Якщо розглядати коротку біографію Симонова, важливо відзначити, що після закінчення семи років школи письменник навчався спеціальності токаря. Потім же в житті Костянтина Симонова в 1931 році відбувся переїзд до Москви, після чого він працював на заводі до 1935 року. Приблизно в той же час були написані перші вірші Симонова, а надрукували його твори вперше в 1936 році.Після здобуття вищої освіти в Літературному інституті імені Горького (1938) і закінчення аспірантури, оговтався на фронт в Монголію.

Творчість і військова кар'єра
У 1940 році була написана перша п'єса Симонова «Історія одного кохання», а в 1941 році - друга - «Хлопець з нашого міста». Навчався Костянтин Симонов на курсах військових кореспондентів, потім, з початком війни, писав для газет «Бойовий прапор», «Червона зірка».

За все життя Костянтин Михайлович Симонов отримав кілька військових звань, найвищим з яких стало звання полковника, присвоєне письменникові вже після закінчення війни. Одними з відомих військових творів Симонова стали: «Жди меня», «Війна», «Російські люди».

Після війни в біографії Костянтина Симонова настав період відряджень: він їздив в США, Японію, Китай, два роки жив у Ташкенті. Працював головним редактором «Літературної газети», журналу «Новий світ», входив до складу Союзу письменників. За багатьма творами Симонова були зняті фільми.

Смерть і спадщина
Помер письменник 28 серпня 1979 року в Москві, а прах його був розвіяний, згідно із заповітом, над Буйнічскім полем (Білорусія). Його ім'ям названо вулиці в Москві і Могильові, Волгограді, Казані, Кривому Розі та Краснодарському краї. Також в його честь названа бібліотека в Москві, встановлені меморіальні дошки в Рязані і Москві, названі його ім'ям теплохід і астероїд.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)