Біографія Корній Чуковського

Корній Іванович Чуковський (справжнє ім'я - Микола Васильович Корнейчуков) - знаменитий дитячий письменник, поет, публіцист, журналіст, літературний критик і перекладач. Автор знаменитого "Мойдодира", "Айболита" і "Мухи - Цокотухи", "Від двох до п'яти".

Дитячі роки
Біографія Чуковського Корнія Івановича рясніє цікавими подіями. Микола Корнейчуков 19 Телефон: (31 за новим стилем) березня 1882 року в Санкт-Петербурзі. Його мати - селянка Катерина Йосипівна Корнейчукова познайомилася з майбутнім батьком своїх дітей (у Миколи була ще сестра Маруся), коли влаштувалася в будинок майбутнього співмешканця працювати прислугою. Еммануїл Соломонович Левенсон - батько Миколи і Марусі - носив титул потомственого почесного громадянина та селянка не могла скласти йому гідну партію.

Разом вони прожили не менше трьох років, народили двох дітей, у яких як у незаконнонароджених не було батькові, тому в документах до революції 1917 року, по батькові у дітей писалися різні. У Миколи - Васильович, у його сестри Марії - Еммануїлівна. Згодом, їх батько одружився на жінці свого кола і переїхав жити в Баку, а Катерина Йосипівна - в Одесу.

Все дитинство Микола провів в Україні - в Одеській і Миколаївській областях. Коли Миколі виповнилось п'ять років, його віддали в садок мадам Бехтєєвої, про який він згодом писав, що діти там марширували під музику і малювали картинки. У садку ж він познайомився з Володимиром Жаботинським - майбутнім героєм Ізраїлю. У початковій школі Микола здружився з Борисом Житкова - майбутнім дитячим письменником і мандрівником. У школі, правда, Чуковський провчився лише до 5 класу. Потім його відрахували з навчального закладу через "низького походження".

Початок творчої діяльностіСпочатку Чуковський працював журналістом, з 1901 року писав статті для "Одеських новин". Вивчивши самостійно англійську мову, Микола отримав роботу кореспондента в Лондоні - писав для "Одеських новин".Два роки він прожив у Лондоні разом зі своєю дружиною - Марією Борисівною Гольдфельд, потім повернувся в Одесу.

І все ж, біографія Чуковського як письменника почалася набагато пізніше, коли він переїхав з Одеси в фінське містечко Куоккала, де познайомився з художником Іллею Рєпіним, який і переконав Чуковського всерйоз зайнятися літературою. Ще в Лондоні Чуковський всерйоз захопився англійською літературою - прочитав в оригіналі Теккерея, Діккенса, Бронте. Згодом літературні переклади У. Уїтмена допомогли Чуковському завоювати собі ім'я і домогтися визнання в літературному середовищі.

Після революції псевдонім Корній Іванович Чуковський стає справжнім ім'ям письменника. Корній Іванович пише книгу спогадів "Далеке Близьке" починає видавати власний альманах "Чукоккала" - така собі суміш назви місця Куоккала і прізвища Чуковський. Цей альманах Чуковський видавав до кінця життя.

Дитяча література
Але найголовнішим в творчій долі письменника стають не переклади і не літературна критика, а дитяча література. Чуковський почав писати для дітей досить пізно, вже коли був знаменитим літературознавцем і критиком. У 1916 - він видав першу збірку для маленьких читачів під назвою "Ялинка".

Пізніше - в 1923 - з-під його пера з'являються на світло "Мойдодир" і "Тараканіще", з коротким змістом яких, напевно, знайомі всі діти на пострадянському просторі. Творчість Чуковського вивчається і в сучасній школі - у 2 класі, і зараз навіть важко уявити, що свого часу Айболить, Муха-Цокотуха і Мойдодир піддавалися суворій критиці і нещадно висміювалися. Критики вважали твори несмачними і позбавленими правильної радянської ідеології. Але про це зараз не напишуть ні в передмові до книг письменника, ні в короткій біографії Чуковського для дітей, настільки абсурдними здаються зараз ці звинувачення, висунуті критиками проти дитячого автора. Чуковський переклав російською для дітей твори Р. Кіплінга та М. Твена, переказав "Біблію для дітей".

Помер Корній Іванович у віці 87 років 28 жовтня 1969 року в Москві від гепатиту.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)