Біографія Маршак Самуїл

Самуїл Якович Маршак (1887 - 1964) - знаменитий радянський поет, перекладач, драматург. Відомий як автор казок для дітей, сатиричних творів, а також «дорослої», серйозною лірики.

Ранні роки
Народився Самуїл Маршак 22 жовтня (3 листопада) 1887 року в Воронежі в єврейській родині. Прізвище роду «Маршак» походить від відомого рабина Аарона Кайдановер, і в короткому перекладі означає - «наш учитель». Першу освіту Маршака було отримано в гімназії під Воронежем. Учитель словесності виділяв його талант серед інших дітей в класі, вважав найбільш обдарованим. Ще в шкільні роки були написані перші вірші Маршака. Відомий критик Володимир Стасов, прочитавши одну з поетичних зошитів Самуїла, допоміг йому поступити в гімназію Петербурга.

Початок творчого шляху
Після знайомства в 1904 році з Максимом Горьким, Маршак з 1904 по 1906 рік прожив в Ялті у Горького на дачі. У 1907 році були опубліковані перші твори в біографії Маршака (збірник на єврейську тематику «Сіоніди»). У 1911 році письменник здійснює подорож на Близький Схід як кореспондент газети. Він відвідує Грецію, Туреччину, Палестину і Сирію. Під враженням від поїздки, Маршак пише одні з найвдаліших своїх віршів того періоду. У подорожі він знайомиться зі своєю майбутньою дружиною Софією.

Літературна кар'єра
Після весілля в 1912 році пара їде в Англію. Наступною сходинкою в освіті стало навчання в університеті Лондона. Проживаючи в Англії, Маршак почав перекладати на російську мову сонети В. Шекспіра, вірші У. Блейка, Р. Кіплінга, Дж. Остін, балади і пісні Р. Бернса. Переклади, зроблені ним, стали класичними, а сам Маршак отримав почесне звання громадянина Шотландії.

Повернувся в Росію в 1914 році, а в 1920 організував в Краснодарі кілька театрів для дітей. За свою біографію Самуїл Маршак склав багато творів для дітей. Наприклад, казки «Дванадцять місяців», «Будинок, який побудував Джек». Потім Самуїл Маршак деякий час писав в жанрі сатири.Нарівні з дитячими віршами, поемами, Маршак трудиться над серйозними питаннями (наприклад, «Обрана лірика», «Ліричні епіграми»). Письменник отримав кілька премій, нагород, орденів за свою творчість, серед яких Ленінська і Сталінська премії.

Смерть і спадщина
Помер Самуїл Маршак 4 липня 1964 року в Москві. Поховали його на Новодівичому кладовищі. Книги Самуїла Яковича Маршака були перекладені багатьма мовами. Іменем письменника названі вулиці і встановлені меморіальні дошки в багатьох містах: у рідному Воронежі, Москві, Санкт-Петербурзі, Ялті та інших.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)