Біографія Самюеля Батлера

Самюель Батлер (1835-1902) - англійський автор. Він був сином і онуком видатних священиків. У 1859 році, відмовившись від духовного сану, він відправився до Нової Зеландії, де він заснував ферму і став розводити овець, через кілька років заробивши на цьому невеликий статок.

Він повернувся в Англію в 1864 році і присвятив себе різним захопленням, в тому числі живопису, музиці, біології та літератури. Крім того, деякі з його картин (1868-76) були показані в Королівській Академії, він створив кілька робіт у співпраці з Генрі Фестінгс Джонс, серед них «Handelian Narcissus: A Dramatic Cantata» (1888). Його твір «Едгин» (Erewhon) з'явилося в 1872 році. У цій роботі Батлер висміює англійські соціальні і економічні несправедливості шляхом опису країни, в якій манери поведінки і закони суперечать один одному. Ця робота в біографії Семюеля Батлера приносить автору літературну славу. Твір «Повернення в Едгин» (Erewhon Revisited) було опубліковано в 1901 році.

Батлер відкидає теорію еволюції Дарвіна, знаходячи її занадто механістичної. Потім Семюель детально викладає свою теорію в роботах «Еволюція стара і нова» (Evolution Old and New, 1879), «Несвідома пам'ять» (Unconscious Memory, 1880), «Удача або хитрість як головний спосіб органічного зміни» (Luck or Cunning as the Main Means of Organic Modification, 1887).

У його єдиною новелі, автобіографічному творі «The Way of All Flesh» (1903) він заперечує вікторіанську модель життя, зокрема церковне середовище, в якій він був вихований. Геніально парадоксальне і дотепний твір «The Way of All Flesh» займає місце серед найбільших англійська романів. «Записники» Батлера були опубліковані в 1912 році.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)