У пригодницькому творі "Тореадори з Васюківки", Всеволод Нестайка створює найрізноманітніші комічні ситуації, у які потрапляють герої.

Хлопці-підлітки, допитливі, енергійні, цікаві до всього нового, кмітливі, винахідливі, любителі гумору. Всеволод Нестайка не ідеалізує своїх головних героїв роману васюківських тореадорів Яву Реня і Павлушу Завгороднього, які завжди мають благородні, світлі наміри, але через малий досвід і брак знань потрапляють у прикрі, смішні ситуації. Вони постійно намагаються стати героями, а тільки те й роблять, що обманюють, обдурюють: "артиста обдурили, обікрали, міліцію з ніг збили, троячку протринькали, тітці брехали, дядькові брехали, навіть… милостиню взяли"

У хлопців всегда були благородни и прекрасни ідеї, например провести під свинарником метро: "Перша лінія метро у Васюківці! Станція "Клуня" - "Крива груша". Три копійкі в один кінець. Родичі - безплатно. З учітелькі арифметики - п'ять копійок". Хлопці хотіли, щоб слава про них гриміла на всю Васюківку, "як радіо на Перше травня". Одного разу "хлопці піймали пугутькала в лісі і випустили в клубі під час лекції на тему "Виховання дітей у сім’ї". Лектор упав із трибуни і вилив собі на голову графин". Величезний триметровий паркан, що відділяв Явине подвір’я від Книшевого, хлопці прозвали Великою китайською стіною або вирішили назвати один із островів місцевості – островом Переекзаменовки, наприклад: "Острів Переекзаме-новки. Знаменитий тим, що на ньому провів у самотності майже тридцять років учень п’ятого класу Робінзон Кукурузо".

 

3.7037037037037 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.70 (27 Votes)