Хлопчики – наші однолітки. Вони здатні на вигадку, бешкетують, завдають клопотів оточуючим. Але ми розуміємо, що все це вони роблять не зі зла, це – так би мовити, плоди їхньої бурхливої фантазії. Вони мріють, пізнають життя, і ми, читаючи твір, не засуджуємо їх, а сміємося і захоплюємося їхніми пригодами.
Так, у пригодах, у різноманітних приємних і неприємних ситуаціях як у Павлуся з Явою, гартується воля, характер людини і справжня дружба.
Напевно, головне, про що хоче сказати автор: дружба - це велика сила! І так важливо мати поруч вірного і відданого товариша, який піде за тобою в огонь і у воду, не зрадить, завжди допоможе в скрутній ситуації. Бо він-справжній!
Це і є те, чим можна виміряти дружбу!
_________________________
ІІ варіант.
Дружні стосунки є показником того, наскільки люди цікаві, важливі і цінні один для одного. Основними якісними показниками дружби є такі речі як довіра, терпимість, взаєморозуміння, взаємоповага, вміння піти назустріч і допомогти, бути поряд у важкій ситуації. Справжня дружба - це щось набагато більше, ніж просто приємне спілкування у веселій компанії.
Значення і цінність дружніх відносин вимірюється тим, що кожен може покластися на іншого в будь-якій ситуації або сам надати необхідну підтримку і допомогу. Як наприклад коли герої с повісті «Тореадори з Васюківки», Ява і Павлуша врятували життя песика, доклали для цього багато зусиль, навіть ризикували життям. Ява повністю поклався на свого друга, коли поліз в коледец, а Павлуша тягнув за мотузку із криниці Яву із врятованим Собакевичем, не зважаючи на те як йому було важко це робити.
Коли люди дружать, кожен з них без коливань переживе з іншим як хвилини радості і щастя, так і складні ситуації, біди і невдачі, як це робили два кращіх друзів – Ява та Павлуша.