Мені подобається читати твори на історичну тематику. Минуле нашої країни прекрасне і героїчне, воно заслуговує на увагу. Я впевнена, людина, яка не знає минулого свого народу, не вартий майбутнього.

З інтересом я прочитала поезії Олександра Олеся «Княгиня Ольга». Я знала, що княгиня Ольга перебувала в підпорядкуванні дуже мудро, зміцнювала державу. Коли древляни вбили Ігоря, її чоловіка, княгиня жорстоко помстилася. Вона зажадала від древлян данину - пару голубів з кожного будинку. Потім звеліла до ланки кожного голуба прив'язати віхтікі з жаром і випустити. Птахи полетіли в будинку і підпалили їх. Так легко княгиня Ольга отримала Іскоростень і долучила землю древлян до Київського князівства.

З поезії Олександра Олеся я дізналася, що Ольга була простою дівчиною, яка жила в селі. Одного разу, вийшовши до річки, села в човен, задумалась. Згадала сон.

Дивний сон ... якісь палати,
Лицар в зброї на коні ...
Ліс такий страшний, таємний ...
Поле ... Море вдалині.

В цей час і підійшов до неї князь Ігор. Він був в простому вбранні, без прикрас і відзнак. Князю дівчина сподобалася, у неї ж «думка - сонце», «очі - сині небеса». Детально розпитавши, хто вона, чия і звідки, князь на інший день послав сватів.

І за князя вийшла заміж
Проста дівчина з села,
І до смерті вірним другом
Князю Ігорю було.

Я ще більше захоплююся мудрістю і розумом цієї простої дівчини, яка довгі літа князювала на Русі.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)