На уроці української літератури я познайомився з «Повістю минулих літ» - 'величним твором про минуле нашого народу часів Київської Русі. Читаючи фрагменти з цього літопису, я мимоволі уявляв собі Нестора-літописця, який створював цей твір, схилившись над папером, осяяний світлом свічки ...

Події, зображені в літописі, відбулися дуже-дуже давно, можливо, тому вони оповиті такою загадковістю і сприймаються нами майже як легенди ... Але все це колись відбувалося насправді.

Літописання має надзвичайно важливе значення для нащадків: саме з древніх літописів ми дізнаємося про все, що відбувалося в ті далекі часи, про перемоги і поразки наших предків, про їх побут і віруваннях.

З «Повісті временних літ» я дізнався про заснування Києва. Були три брати - Кий, Шек і Хорив, у них була сестра Либідь. Саме на честь одного з братів і названий величний місто, засноване ними. Дізнався також про княгиню Ольгу, яка так жорстоко помстилася за вбивство свого чоловіка древлянами князя Ігоря ...

Коли я читаю фрагменти «Повісті временних літ», я ніби переношу в ті далекі часи - і князі і їхнє військо, легендарні постаті, горді княгині постають переді мною так, немов я бачу їх насправді. Можливо, це через майстерність літописця: він зміг не тільки описати події, а й відтворити характери, риси характеру історичних осіб.

Мені дуже сподобалося читати давню літературу, бо з неї ми можемо дізнатися більше про історію і познайомитися з життям видатних особистостей минулого. Літописи Київської Русі - найперші твори літератури, але вони є справжніми шедеврами мистецтва слова, тому що цікаві читачам і до сих пір.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)