Характеристика родини Юлька Ващука: повна, забезпечена, благополучна, інтелігентна. Батько архітектор. Батьки надмірно люблять сина, зверхньо ставляться до людей нижчого соціального статусу і забороняють Юлькові з такими спілкуватися. 

Тато Юлька любить своє місто, захоплений його давньою історією, написав навіть книжку. Але в ній використав без дозволу чужі матеріали, відкриття, видаючи їх за свої знахідки. Юльку соромно за батька, але батьки роблять вигляд що нічого не сталося.

- Щось сталося? Якась прикрість, Юльчику? – стривожено зазирала синові в очі мама.
- Нічого, мамцю, - сказав Юлько, цілуючи матір у щоку. – А що доброго на підвечірок ти приготувала, мамцю? Так смачно пахне!..
- Я вже готовий, мамцю. Чи можна їсти?
- Так, так, - похапливо відповідає мати, несучи з кухні тарілку …
- А серветочку, мамцю?
- Звичайно, Юльчику, - мама ще раз пішла на кухню. ( Про родину Юлька Ващука)

Характеристика родини Славка Беркути: повна, забезпечена, благополучна, інтелігентна. Батько пілот. Члени родини піклуються одне про одного, довіряють, батько бере Славка на свою роботу, серйозні розмови відбуваються між батьками без присутності сина.

- Сину, що ж це? Як ти мені все поясниш, мій хлопчику?
- Я не пив. Я не був там, тату, я нічого такого не робив!
- Нікуди ви не підете! Ні ти, ні мама! Я сам піду!
- Ні, я не хочу ховатися. Я не винен у тім – навіщо мені ховатися. Пам’ятаєш, ти… тоді… тоді казав про максимальне навантаження? Ну, от, не треба замість мене йти завтра в школу, тату! ( Про родину Славка Беркути)

Характеристика родини Стефка Вуса: неповна, малозабезпечена, неблагополучна, батько пиячить. Батько не працює. Байдужість батька, який не дбає про дітей-напівсиріт, яким важко адаптуватися до життя в місті, в одній квартирі з таким батьком.

- Нехай Настка вчиться. Йдіть собі самі по цигарки,  я не піду, бо змерз.
- Ну й діточок мені Господь послав! – зітхнув старший Вус.
- Йди, іди, тату!.. Висунься трохи на свіже повітря – засидівся.
- Їсти є що?
- А он, - мовила Настка з-над книги, - на столі.
- Учителька приходила, питала, де ти… Учора з третьої квартири казали, що ти в них під дверима палив щось. Стефку, не можу я тут бідьше. Я думаю, тобі також треба до інтернату. Ходімо разом, Стефку!.. ( Про сім’ю Стефка Вуса)

У повісті показано також часом непрості стосунки з батьками. У підлітковому віці настає момент, коли батьки вже не є безперечним авторитетом. Добре, коли дорослі виявлять мудрість і побачать у своїх дітях друзів.А це важливо дорослим  у такий час не фальшивити, не лицемірити, узгоджувати свої слова і вчинки.

4.1929824561404 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.19 (57 Votes)