Скільки існував наш народ, стільки вкладав він свою мудрість, прислів'я і приказки. У них вся сила народного розуму, у них і заповіт нащадкам про те, як себе вести, і спостереження за життям і людьми, і роздуми над важливими вічними питаннями.

Знайомлячись з народними прислів'ями та приказками, я відзначив для себе, що вони зачіпають усі теми, які тільки можуть бути цікаві людині: є приказки про Батьківщину, про природу, про працю, про гроші, про здоров'я і хвороба, добро і зло, життя і смерть, про сім'ю. Не знайдеш і слів, щоб висловити всю глибину простої людської мудрості, яка прихована в таких коротких висловах! Мені сподобалися приказки та прислів'я, присвячені темі кохання. У них і спостереження наших предків щодо цього вічного почуття, і норми народної моралі.

Сила почуття і вічність справжнього кохання передано в таких прислів'ях: «Любов - не пожежа, займеться - ми загасити», або: «На любов і смак - товариш не всяк», «Не допоможуть І чари, як хто кому не пара».

Висловлено в народній творчості і безкорисливість, щирість у почуттях: «Нехай борщ без сала, щоб душа пристала», «Хоч у курені, аби до серця мені», «З перцем чи ні з перцем, щоб з добрим серцем».

Читаючи художні твори, я часто дивувався тому, як вміло описує письменник красу дівчини, які епітети підбирає, як влучно і поетично порівнює дівочу красу з явищами природи. Тільки знайомлячись з народною творчістю, я зрозумів, що майже всі порівняння взяті саме з фольклору, а вже потім вони пішли мандрувати по сторінках художніх творів. «Дівчина, як калина, як ясна зоря», «Красива, хоч з лиця воду пий», - все це взято з безмежної поетичної народної творчості.

Багато створено прислів'їв і приказок про працю, навчання: "На дерево дивись, як родить, а на чоловіка - як робить", або ще; «Перемагай труднощі розумом, а небезпеку - досвідом». Сказав наш народ і про навчання, про мудрість: «мудрих не есе каже, що знає, а дурний не все знає, що каже». Мені дуже сподобався цей точний і іронічний вислів!

Я вважаю, що кожному з нас треба цікавитися народними прислів'ями та приказками, бо вони роблять нашу мову виразнішою, а самі є справжньою скарбницею мудрості. Запам'ятаємо їх на все життя, тому що не на користь книжку читати, коли тільки вершки хапати!

2.7692307692308 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.77 (13 Votes)