Тема: розповідь автора про маленьких беззахисних пташенят, яких він помітив в траві. Він хоче стати для них батьком, братом або сестрою і захистити. І якщо раптом з`явиться яструб-розбійник і знищить пташенят, то їх смерть «ляже на нашу совість за нашу байдужість гріх»..

Ідея: автор щирий в своїх почуттях захистити беззахисних пташок; закликає нас любити «сонце, дощі зернисті, дороги в пилу, траву». Вірш пройнятий гуманізмом, любов`ю і бережливим ставленням до природи.

Основна думка: "Треба в житті любити гаряче і багато…"

Жанр: верлібр (вільний вірш).

Вид лірики: пейзажна.

Мотиви: заклик бути людяними, жити в гармонії з природою, любити та оберігати її.

Ліричний герой: щира, добра людина, яка дбає про природу рідного краю.

Художні засоби: епітети - «трави зелені», пташата «маленькі, сірі», «немічні», «яструб-розбійник», «дощі зернисті», «дороги в пилу», повтор  - «як грудочки, пташата», метафора - «ляже на нашу совість... гріх», порів­няння - «як грудочки, пташата», риторичні запитання - «Що ти?! А руки?! Серце?! Куди заховати їх?!», афоризми - "Треба в житті любити гаряче і багато", вставні слова - "може", "кажеш", кільцеве обрамлення - композиційна фігура у віршованому творі, що полягає у повторенні строф, рядків - "…Бачиш: …, як грудочки пташата…"пестливі слова - "пташата", "грудочки", "маленьким".

4.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (21 Votes)