Біографія Пушкін Олександр

Олександр Сергійович Пушкін (1799-1837) - великий російський поет, прозаїк, драматург. Автор безсмертних творів у віршах і прозі: романів "Євгеній Онєгін", "Дубровський", відомих поем "Руслан і Людмила", "Кавказький бранець", повісті "Пікова дама" і багатьох інших, а також казок для дітей.

Ранні роки
Олександр Сергійович Пушкін народився 6 червня (за старим стилем 26 травня) 1799 року в Москві в родині нетитулованого дворянського роду. Прадідом поета по матері був африканець Абрам Петрович Ганнібал, який був вихованцем і слугою царя Петра I. У сім'ї, крім Олександра Сергійовича було ще кілька дітей - син Лев і дочка Ольга. З 1805 по 1810 рік Пушкін проводив багато часу (особливо влітку) у своєї бабусі в підмосковному селі Захарова. Саме бабуся найняла Аріну Родіонівну Яковлєву, няню, яку так полюбив юний Пушкін.

Освіта і початок творчого шляху
У 1811 році Пушкін навчався в Царськосільському Ліцеї. У біографії Пушкіна важливо підкреслити, що вперше його вірші з'являються у пресі в 1814 році, в журналі «Вісник Європи», де публікується його вірш «До друга-поету». В цей же період поета приймають в літературне товариство «Арзамас». Вольтер і Еваріст Хлопці були улюбленими авторами юного Пушкіна. На подальшу творчість молодого Пушкіна величезний вплив зробили праці таких класиків російської літератури, як Батюшков, Жуковський, Фонвізін та Радищев.

Пушкін закінчує ліцей в 1817 році, і випускається в чині колезького секретаря 12-го класу, після чого його визначають в Колегію закордонних справ.

Творчість поета
У 1819 році Пушкіна приймають членом літературно-театрального співтовариства «Зелена лампа». В цей же період він активно працює над поемою «Руслан і Людмила» (1820).
У 1821 році Пушкін пише поему «Кавказький бранець», яка робить його одним з найбільших літераторів серед сучасників. Через рік починається робота над «Євгенієм Онєгіним» (1823-1832).
У 1832 році поет задумує створити історичний роман про часи Пугачовщини, для чого вивчає всі доступні матеріали (багато з них засекречені на той час), об'їжджає багато місця, де проходило повстання. Після всіх цих подорожей, восени 1833 року пише «Історію Пугачова» і «Пісні західних слов'ян», а також поеми «Анджело» і «Мідний вершник», починає роботу над повістю «Пікова дама». В цей же час Пушкін починає роботу над романом «Дубровський», в якому головному героєві доводиться стати розбійником.

Посилання
Політична лірика Пушкіна 1817-1820 рр. ( «Вільність», «До Чаадаєва», «Село») викликали гнів Олександра I, і Александ Сергійович міг бути засланий до Сибіру. Тільки завдяки старанням і впливу Карамзіна, Жуковського і Крилова заслання до Сибіру вдалося уникнути. Так, в травні 1820 Пушкін, під виглядом службового переміщення, висланий на південь Росії. Під час південної посилання посилання Пушкін дуже захопився творчістю Байрона.

В одному зі своїх листів Пушкін іронічно відгукнувся про релігію. Лист перехопили і донесли Олександру I. Результатом стало звільнення Пушкіна зі служби і його друга посилання, в село Михайлівське (1824-1826).
Особисте життя

У 1830 році Пушкін сватається до Наталії Гончарової, а 18 лютого (2 березня за старим стилем) 1831 Пушкін і Гончарова вінчаються в Москві. Навесні молодята переїжджають в Царське Село, де знімають дачу. У 1836 році в родині було вже четверо дітей.

Останні роки життя
Важливо зауважити, що в біографії Олександра Пушкіна після підвищення його в чин камер-юнкера, він приймає рішення покинути службу і подає у відставку. Положення поета виглядає і зовсім тяжко, оскільки багато творів Пушкіна не допускаються до друку через цензуру (наприклад, поема «Мідний вершник»).

У 1834 році Пушкін дописує повість «Пікова дама», яку негайно відсилає в журнал «Бібліотека для читання». За повість він отримує високий гонорар, але вирішити фінансові питання так і не вдається.
У 1836 році Олександр Сергійович Пушкін вирішує видати журнал «Современник». Однак популярністю у публіки журнал не користується. У четвертому томі цього журналу був вперше надрукований історичний роман «Капітанська дочка».
У 1837 році між Олександром Сергійовичем Пушкіним і Жоржем Дантесом виник конфлікт. Пушкін викликає Дантеса на дуель, і в результаті отримує смертельне поранення в живіт.

Імператор Микола I, знаючи про тяжкий стан поета, обіцяє забезпечити достатком сім'ю і виплатити всі борги. Згодом монарх виконав всі обіцянки. Помер поет 29 січня (10 лютого) 1837 року.

3.7647058823529 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.76 (17 Votes)