Біографія Антон Чехов

Антон Павлович Чехов (1860-1904) - великий російський письменник, талановитий драматург, академік, лікар за професією. Найголовніше в його творчості - це те, що багато творів стали класикою світової літератури, а його п'єси ставляться в театрах по всьому світу.

Ранні роки
Народився 17 (29) січня 1860 в Таганрозі в сім'ї купця. З ранніх років разом з братами Антон допомагав батькові в його крамниці. Дитинство Чехова пройшло в церковні свята, кожен день майбутній письменник співав у церковному хорі. Навчання проходило в грецькій школі-гімназії, куди маленький Чехов вступив до підготовчого класу в 1868 році. Потім Антон Павлович почав навчання в університеті Москви на медичному факультеті, який закінчив в 1884 році. Після цього займається лікарською практикою. За всі роки навчання Чехову доводилося всіляко підробляти: він був репетитором, співпрацював з журналами, писав короткі гуморески.

Початок літературного шляху
Дебют у пресі Чехова відбувся ще на першому курсі інституту, коли юний письменник відправив в журнал «Стрекоза» свої оповідання і гумореску. Розповіді Чехова були вперше видані книгою в 1884 році ( «Казки Мельпомени»). На творчість Чехова того періоду значний вплив надали твори Л. Толстого.Потім в біографії Чехова було скоєно довгу подорож на Сахалін (квітень-грудень 1890р.). Там писатель изучал жизнь ссыльных. Произведения Чехова «В ссылке», «Остров Сахалин», «Палата № 6» отражают его впечатления о поездке.

Чехов никогда не считал себя детским писателем. Однако для детей у него тоже нашлось несколько произведений: «Каштанка» и «Белолобый» – «две сказки из собачьей жизни», – как выразился сам писатель в письме к издателю.

Пізні роки, смерть письменника
Після покупки маєтку Меліхово, веде громадську діяльність, допомагаючи людям (1892-1899). У той час було написано багато творів, серед яких: п'єси Чехова «Вишневий сад», «Три сестри», «Чайка», «Дядя Ваня». Постановка «Чайки» на сцені МХАТу в 1898 році стала заслуженим тріумфом Чехова-драматурга. Потім через туберкульоз біографія Антона Чехов поповнюється ще одним переїздом - в Ялту, де у нього в гостях бувають Л. Толстой, О. Купрін, І. Бунін, І. Левітан, М. Горький. Твори Чехова виходять двома томами в 1899-1902, а також 1903 роках.

Через загострення хвороби письменник їде до Німеччини для проходження лікування, де вмирає 2 (15) липня 1904 року.

4.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.10 (20 Votes)