Біографія Антуан Сент-Екзюпері

Антуан Марі Жан-Батист Роже де Сент-Екзюпері (1900-1944) - видатний французький письменник-есеїст, поет-гуманіст, професійний льотчик. Багато моментів яскравою біографія Сент-Екзюпері послужили поштовхом для розвитку його літературного дару.

Дитинство і юність
Антуан де Сент-Екзюпері народився 29 червня 1900 р в Ліоні, у Франції. Коли Антуану було 4 роки, його батько помер від внутрішньомозкового крововиливу. Початкову освіту він здобув у школі братів-християн св. Варфоломія. З 1908 по 1914 рр. навчався в єзуїтському коледжі Сент-Круа. У повітря вперше піднявся в 1912 р Машиною керував видатний льотчик Г. Вроблевського. У 1919 р майбутній письменник записався вільним слухачем в Національну вищу школу витончених мистецтв, на архітектурне відділення.

В небі
Вивчаючи зміст короткої біографії Антуана де Сент Екзюпері, слід знати про те, що 1921 рік став поворотним в його долі. Молоду людину призвали в армію, і він був записаний в Страсбурзький полк винищувальної авіації. Після успішного складання іспиту, він отримав права військового льотчика. У 1922 році він отримав звання молодшого лейтенанта. Рік по тому він потрапив в першу в своєму житті авіакатастрофу, результатом якої стала черепно-мозкова травма. Після комісування, він перебрався в Париж і присвятив себе літературній творчості. Але сумувати по небу він не перестав. У 1926 р Екзюпері отримав посаду пілота в компанії "Аеропосталь". У цьому ж році, отримавши посаду начальника проміжній станції на краю Сахари, він створив роман "Південний поштовий".

Льотчик-кореспондент
У 1931 р Екзюпері написав і випустив роман "Нічний політ", який отримав престижну літературну премію "Феміна". Навесні 1935 р будучи кореспондентом газети "Лари Суар", Екзюпері відвідав Радянський Союз. Свої враження письменник докладно описав у п'яти невеликих оповіданнях. По суті, він був першим західним письменником, які намагалися в письмовій формі осягнути суть сталінізму. У 1938 р випустив роман "Планета людей", яку багато критиків позначили, як "оду гуманізму". У 1939 році цей роман отримав престижну нагороду - Велику премію Французької академії. В цьому ж році роман отримав Національну премію США.

Друга світова війна
Під час Другої світової війни Екзюпері літав на літаку "Блок-174". Він побував у кількох бойових вильотів. Виконав чимало завдань по аерофоторазведке, за що був в підсумку представлений до нагороди "Військовий хрест". Коли Франція зазнала поразки від гітлерівської Німеччини, Екзюпері перебрався до Сполучених Штатів. Там він написав роман-казку для дітей і дорослих, "Маленький принц". Книга побачила світ в 1943 р. В цьому ж році Екзюпері повернувся на фронт і успішно освоїв пілотування "Лайтінг P-38", новітнього швидкісного літака. 31 липня 1944 р Екзюпері вирушив в розвідувальний політ. Назад він уже не повернувся. Обставини його загибелі досі залишаються нез'ясованими. Уламки літака, на якому, як передбачається, розбився письменник, зараз знаходяться в Музеї авіації та космонавтики в Ле-Бурже.

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)