Твір американського письменника Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" пройнятий світлим і добрим гумором. Відомими героями Марка Твена стали Том Сойєр і Гекльберрі Фінн. Історія про двох хлопчаків – вигадника і фантазера Тома Сойєра та його вірного друга та зброєносця Гека Фінна базуєтся на їх дружбі, порядністі, добре, здатність прийти на допомогу, свободе.

Отже, Том і Гек – справжні друзі. І вони не тільки бешкетують, але можуть бути й цілком серйозними та відповідальними людьми. На кладовищі хлопці стали свідками жахливої сцени. Це була їхня перша спільна таємниця. Вони поставили кров’ю свої підписи під клятвою на сосновій дошці, що ніхто не дізнається про те, що сталося на кладовищі. Але клятву було порушено, оскільки мовчання заподіяло б зло невинній людині, на яку впала підозра у вбивстві лікаря Робінсона.

Цей вчинок свідчить про милосердя друзів, про співчуття до чужої біди і сміливість. Дух авантюризму і потяг до пригод ніколи не залишали Тома і Гека. Одного разу вони і ще один підліток Джо Гарпер, прибравши собі незвичні імена, вирішили втекти з дому і оселитися на острові. У містечку зчинився переполох, усі вирішили, що хлопці потонули. Та коли почалася сумна, скорботна церемонія, хлопці з’явилися.

Том і Гек – чудові хлопці і справжні друзі. Вони завжди разом – і в біді, і в радості, вони щирі й вірні. Вони зуміють пронести почуття дружби через усе життя.

Тому "Пригоди Тома Сойєра" навчили мене цінувати дружбу, любити свободу, людей, все чисте й світле в людині. Боротися із забобонами та сонним, застійним способом життя. Людське життя і чиста совість — найвищі цінності, стверджені Марком Твеном у повісті.

3.3220338983051 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.32 (118 Votes)