Складання порівняльної характеристики героїв можно зробити по наступному плану: У яких сім’ях зростали Том і Гек? Ставлення до освіти та виховання. Спільні та відмінні риси характеру героїв. Роль дружби у житті хлопчиків.

Риси характеру Том Сойєр Гек Фінн
Ставлення до світу Веселий, життєрадісний, постійно шукає пригод. Сміливий, співчутливий, мрійливий. Лінивий. Уміє бачити прекрасне. Оптиміст. Має почуття справедливості. Мислить по-дорослому. Сильний, веселий, кмітливий. Самотній, часто байдужий до навколишнього світу. Усі вважали, що він нероба і розбишака. Фантазує, надіється на краще, таємно заздрить домашнім дітям. Шукач пригод.
Ставлення до друзів Справжній товариш, переживає за скривджених, благородний у ставленні до Беккі. Співчуває Гекові, не приховує своєї симпатії до нього. Уміє зберігати таємницю, готовий допомогти у потребі Вірний друг Томові, допомагав вдові Дуглас. Уміє завоювати авторитет. Володіє свободою, чого не вистачало іншим хлопцям
Ставлення до рідних Зловживає любов’ю тітки Поллі, примушує її хвилюватися, коли утікає з дому чи прогулює уроки. Обдурює Сіда. Репутація батька алкоголіка вплинула на те, що Гек став байдужим, не цінував того, що вдова Дуглас взялася його доглядати. Мріє про дім.
3.6449275362319 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.64 (138 Votes)